Cudzoziemcy nie kupią ziemi na Ukrainie

Opublikowano: 01.07.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1849

Transakcje związane z zakupem ukraińskich gruntów przez Rosjan będą monitorowane, a działki konfiskowane, oświadczył na antenie kanału Dom zastępca szefa Ministerstwa Gospodarki Ukrainy Taras Wysocki.

W kwietniu Rada Najwyższa uchwaliła ustawę znoszącą od 1 lipca 2021 r. moratorium na sprzedaż gruntów rolnych. Cudzoziemcy nie będą mogli kupić ziemi na Ukrainie. Urzędnik podkreślił, że obywatele Rosji – „kraju agresora” – nie będą mogli nabyć ukraińskiej ziemi, ponieważ jest to zabronione.

„Jeżeli w jakiś sposób spróbują obejść prawo, zawierać umowy za pośrednictwem Ukraińców – będziemy to monitorować. Państwo, SBU i Derzhheokadastr. I w przypadku odnotowania takiego faktu jest możliwość po prostu zabrania tej ziemi”, wyjaśnił Wysocki.

W styczniu 2015 roku Rada przyjęła wniosek, w którym Federacja Rosyjska została uznana za „kraj agresora”. Jednocześnie władze kraju wielokrotnie wprowadzały ograniczenia wobec obywateli Rosji i firm z różnych branż. Rosja zaprzecza oskarżeniom i nazywa je niedopuszczalnymi. Moskwa wielokrotnie twierdziła, że ​​nie uczestniczy w wewnętrznym konflikcie ukraińskim i jest zainteresowana wyjściem Kijowa z kryzysu politycznego i gospodarczego.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stanlley 01.07.2021 15:56

    Jacy cudzoziemcy? Korporacje hamerykańskie już mogą kupować za bezcen – tak dla przypomnienia :
    https://wolnemedia.net/rada-przyjela-ustawe-o-sprzedazy-ziemi-na-ukrainie/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.