Rada przyjęła ustawę o sprzedaży ziemi na Ukrainie

Opublikowano: 31.03.2020 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 594

Liderka partii opozycyjnej Batkiwszczyna Julia Tymoszenko oskarżyła prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i deputowanych Rady Najwyższej o „oddanie” kraju po uchwaleniu ustawy, pozwalającej na sprzedaż gruntów rolnych. Post na ten temat polityk opublikowała na Facebooku.

https://www.youtube.com/watch?v=lhRPtRmQw0A

„Maski zostały zrzucone! Jak tylko prezydent Zełenski i deputowani, którzy działają w interesach międzynarodowych spekulantów, oddali Ukrainę, zagłosowali za sprzedażą ziemi!” – napisała Tymoszenko. Jak zaznaczyła, zostało to zrobione „po złodziejsku”: „późną nocą, w czasie epidemii, kiedy ludzie nie mogą sprzeciwić się bezprawiu, w czasie poważnego kryzysu finansowego”.

Jak twierdzi polityk, przyjęcia projektu ustawy nie powstrzymał „ani całkowity sprzeciw wobec takiej decyzji obywateli, ani protesty stowarzyszeń rolniczych, ani apele 400 rad różnego szczebla”. Według niej władze oddały w ten sposób 72% terytorium kraju „zagranicznym oszustom”, nazywając tę decyzję przestępstwem przeciwko Ukrainy. Jak zapowiedziała liderka Batkiwszczyny, zrobi wszystko, by „oddać ziemię Ukraińcom i pociągnąć do odpowiedzialności każdego, kto stał za tą aferą”.

https://www.youtube.com/watch?v=Yj4fc739LeE

Rada Najwyższa Ukrainy na nadzwyczajnym posiedzeniu przyjęła ustawę, która znosi od 1 lipca 2021 roku moratorium na sprzedaż ziem uprawnych. „Za” zagłosowało 259 deputowanych przy koniecznym minimum 226 głosów. Aby dokument wszedł w życie, musi go podpisać prezydent kraju Wołodymyr Zełenski.

Ustawa, której chciał Międzynarodowy Fundusz Walutowy, zakłada, że przez pierwsze dwa lata ziemię będą mogły kupować jedynie osoby fizyczne, będące obywatelami Ukrainy, a w jednych rękach będzie mogło znaleźć się maksymalnie 100 ha. Dopiero po tym okresie grunty będą mogły kupować osoby prawne – do 10 tys. ha.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.