COVID-19 powoduje przedwczesne starzenie się organizmu

Opublikowano: 04.12.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2381

Według Anch Baranova, profesora biologii systemowej na Uniwersytecie George’a Masona, jedną z konsekwencji zakażenia koronawirusem, nawet w łagodnej postaci, jest przedwczesne starzenie się organizmu.

W listopadzie br. opublikowano wyniki pracy naukowej grupy lekarzy, którzy badali osoby chore z umiarkowanym do łagodnego COVID-19.

„Wszyscy ci pacjenci byli leczeni ambulatoryjnie, tylko nieliczni byli hospitalizowani. Nawet u osób z bardzo łagodną postacią choroby 70% miało patologie niektórych narządów wewnętrznych. Główną patologią nie było serce, ale głównie tłuszczowa heptoza, czyli deformacja wątroby i zwyrodnienia tłuszczowe tkanki trzustkowej. Zwykle takie diagnozy są typowe dla osób powyżej sześćdziesiątego roku życia, a w grupie pocovidovej – obserwowano je już u czterdziestolatków” – powiedziała Anch Baranova.

„Powiedziałbym, że koronawirus przyspiesza starzenie się organizmu, odbiera jego zasoby i przybliża starość” – dodała Baranova.

Jej zdaniem takich testów powinno być więcej, aby poznać konsekwencje infekcji i je zbadać. „Musimy rozpocząć długoterminowe badania wypisanych pacjentów z koronawirusem i szczegółowo ich zbadać, aby dowiedzieć się, co dzieje się z ich zdrowiem. Trzeba to zrobić. Wiem, że takie próby już się rozpoczęły” – powiedziała Baranova.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kozik 05.12.2020 02:59

    Szczepienia wszystko załatwią, bo cokolwiek wystąpi po 28 dniach, to w polskich realiach po 28 dniach nie będzie miało żadnego związku ani z COVIDem, ani ze szczepionką.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.