Coraz mniejsze poparcie dla PO, premiera i ministrów

Opublikowano: 17.08.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 451

Tylko 23 proc. Polaków popiera rząd Donalda Tuska (na zdjęciu) – ujawnia najnowszy, sierpniowy sondaż CBOS. Negatywnie o działaniach Rady Ministrów wypowiada się aż 47 proc. z nich. Nieco więcej zwolenników ma sam premier, niemniej nawet i on ma raptem 25 proc. zwolenników wobec aż 62 proc. obywateli niezadowolonych z jego pracy.

Liczba zwolenników rządu zmniejszyła się o 2 pkt. proc. wobec poprzedniego miesiąca, a o 3 pkt. proc. przybyło jego przeciwników. W takim samym stopniu pogorszyły się notowania samego Tuska. Jak zauważa CBOS, notowania szefa rządu są obecnie najsłabsze w jego historii. Aż 72 proc. respondentów twierdzi, że polityka rządu nie daje szans poprawy sytuacji gospodarczej w kraju. CBOS przeprowadził sondaż 1-12 sierpnia na liczącej 904 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Nieco lepiej od notowań rządu prezentują się wyniki PO w sondażu poparcia dla partii, jeżeli wziąć pod uwagę wyłącznie zadeklarowanych wyborców. Ale nawet tutaj Platforma przegrywa już wyraźnie z PiS. Przeprowadzony 13 sierpnia przez TNS Polska sondaż dla TVP przyznaje 43 proc. poparcia partii Jarosława Kaczyńskiego wobec zaledwie 32 proc. dla ugrupowania szefa rządu. SLD wyraźnie na trzecim miejscu z 12 proc. poparcia. Na skraju progu wyborczego plasuje się koalicyjny PSL (5 proc.), źle wypada po raz kolejny Ruch Palikota (zaledwie 3 proc.).

Tymczasem Donald Tusk planuje zdymisjonować ministra finansów Jacka Rostowskiego w ramach rekonstrukcji rządu zaplanowanej w ciągu najbliższych miesięcy – poinformowało agencję informacyjną Reuters źródło z otoczenia Tuska. Swoje stanowiska mają stracić również ministrowie sportu i minister środowiska – Joanna Mucha i Marcin Korolec.

Źródło stwierdziło, że zmiany mają „odbudować zaufanie społeczne do Platformy Obywatelskiej” i przygotować do serii wyborów – samorządowych w 2014 r. i wyborów parlamentarnych w 2015 r.

“Plan jest taki aby zastąpić go (Rostowskiego) kimś w ramach większej rekonstrukcji rządu, która dotknie również takich ministrów jak (Joanna) Mucha i (Marcin) Korolec” – powiedziało źródło w rządzie.

“To prawdopodobnie nastąpi za kilka miesięcy, więc w międzyczasie (Rostowski) może skończyć pracę nad nowelizacją budżetu na 2013 r. i rozpocząć pracę nad przyszłorocznym budżetem” – dodało anonimowe źródło Reuters.

Autorzy: Łukasz Drozda (akapity 1-3), oa (akapity 4-7)
Źródła: Lewica, Niezależna.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

 1. egzopolityka 17.08.2013 10:43

  Rozmawiajcie ze sobą i starajcie się wymieniać z sąsiadami i znajomymi usługami z pominięciem systemu finansowego. Również rolnicy powinni się wymieniać płodami rolnymi z mieszkańcami miast z pominięciem systemu finansowego. W ten sposób zmniejszy się wasza zależność od poczynań rządu, który to rząd sztucznie wywołał kryzys gospodarczy. Wymiana usług staje się coraz częstsza w Hiszpanii.

 2. bartosz_kopan 17.08.2013 11:45

  Rostowski swoje wykonał – dostaje wolne, na wszelki wypadek by za jakiś czas nie kojarzono go z całym burdelem oraz zapaścią (raczej katastrofą) finansów publicznych. Przemyślne i cwane posunięcie. Zapewne Tusk realizuje otrzymane wytyczne.

 3. dartan 17.08.2013 12:35

  Pinokio ma jeszcze jakiekolwiek poparcie?
  NIESAMOWITE

 4. ka10r24 17.08.2013 16:40

  Zastąpienie komuchów PO komuchami z PIS lub komuchów z różnych opcji politycznych będących teraz w sejmie nic nie zmieni to zwykłe opium dla mas i tępaków, którzy więżą w jakiekolwiek zmiany które w prowadzą te komuchy, to tani populizm.

 5. Jedr02 17.08.2013 17:32

  ka10r24, no popatrz ilu komuchów. 😉
  A podasz jakiś przykład drogiego populizmu? Nigdy nie widziałem jeszcze jak gimnazjaliści-korwinowcy klasyfikują populizmy 🙂

 6. biedak 17.08.2013 20:19

  @Jedr02 dlaczego gimnazjalisci-korwinowcy? Ja gimnazjum skonczylem juz dawno, a wciaz popieram rozwiazania wolnorynkowe.

 7. ka10r24 17.08.2013 21:03

  @Jedr02
  Nie każdy wolnorynkowiec jest korwinistą!!!
  Kto popiera socjalizm jest idiotą innej możliwości nie ma.

 8. Jedr02 17.08.2013 21:50

  Biedak, co jesteś ka10r24? Popieranie wolnego rynku wcale nie polega na wyzwaniu wszystkich od komuchów i robieniu błędów ortograficznych.

  @kar10r24, zgadzam się. Nie zmienia to faktu że stawiam teze że jesteś korwinistą z gimnazjum bo tak się zachowujesz 🙂 Radykalny, młody gniewny, nie potrafi pisać – gimbus 🙂

 9. retor 18.08.2013 02:57

  @bartosz_kopan – rozsądny komentarz – nie ma już czego (zniszczyć) ratować, ale słupki poparcia PO wzrosną, bo to “szansa na zmiany” i oto “bohatersko wywalczyliśmy krytycznymi komentarzami w internecie następną dymisję w (nie)rządzie”, a Tusk przecież liczy się z opinią internautów i zapoda następnego “Dyzmę-cudotwórcę”. Ech, ten cyrk i lunapark jest od dawna nudny, od karuzeli chce się rzygać, ale zatrzymać jej się nie da, a wysiąść z karuzeli w biegu da się tylko przez skok na złamanie karku i zderzenie z ziemią.

 10. MAMUT 18.08.2013 07:57

  POfilia to zboczenie polityczne.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.