Co piją ludzie uczuleni na wodę?

Opublikowano: 30.03.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2168

Reakcje alergiczne często występują w przypadku leków, żywności, niektórych napojów, sierści zwierząt. Tylko 50 osób na świecie cierpi na pokrzywkę wodną lub alergię na wodę. Alergia objawia się w postaci bolesnych pęcherzy na różnych częściach ciała.

Kontakt z wodą powoduje bolesną wysypkę i obrzęk. Alergię prowokuje nawet oczyszczona i destylowana woda. Nawet pot lub łzy powodują ból.

Pokrzywka wodna łączy objawy kataru siennego z uczuciem oparzeń pokrzywą. Niemiecki dermatolog Markus Maurer mówi, że ta choroba zmienia całe życie człowieka. Lekarz potwierdza, że ​​ma pacjentów z alergią na wodę, którzy cierpią na tę chorobę od 40 lat.

Jak żyją tacy ludzie?

Pacjenci z pokrzywką wodną nie mogą spacerować w deszczu lub zimą podczas silnych opadów. Osoby uczulone na wodę muszą unikać wysiłku fizycznego, aby zminimalizować pocenie się. Pacjenci unikają kontaktu z wodą, ograniczają higienę.

Alergicy nie mogą pić wody, ponieważ w ustach pojawiają się bolesne owrzodzenia. Wodę muszą zastąpić mlekiem.

Pacjenci latem odczuwają duży dyskomfort. Swędząca wysypka pojawia się zarówno od czystej wody, jak i potu. Niektórzy ludzie po deszczu zaczynają się dusić, inni – czują piekielny ból podczas normalnego mycia.

Na pokrzywkę wodną cierpi malutka Ivy Angerman (Minnesota). Zaledwie 15 sekund w wodzie wystarczy, aby jej skóra zaczęła się rozpalać. Swędzące wysypki pojawiają się również wtedy, gdy dziecko płacze lub się poci. Rodzice Ivy mówią, że oduczają dziewczynę od łez, od użycia ręcznika po kąpieli. Lekarze zalecają maleńkiej Ivy przebywanie w klimatyzowanym pomieszczeniu i przyjmowanie leków przeciwhistaminowych w dni kąpieli.

Doktor Maurer zasugerował, że w celu wyeliminowania alergii należy stosować środek, który blokuje działanie IgE. Leku nie trzeba było opracowywać, ponieważ był już w sprzedaży. W 2009 roku przeprowadzono test takiego leku, a pacjentką była kobieta z inną postacią pokrzywki. Po tygodniu leczenia objawy choroby zmniejszyły się.

Zdjęcie: ivanovgood (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. jasoncruzoe 01.04.2019 11:39

    Prima Aprilis 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.