Co łączy Petru, Tymińskiego i Jaruzelskiego?

Opublikowano: 24.03.2016 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 7422

Czemu ten facet tak dziwnie gada? Zadaję sobie te pytanie za każdym razem gdy widzę Petru w TVP Info i to zarówno przed Kurskim, czyli w czasach propagowania idei nowoczesności, jak i po tzw. “zamachu na wolność publicznych mediów”, czyli w czasach promowania idei tradycjonalizmu.

Wkurza mnie ten sposób wysławiania, albo brak umiejętności retorycznych u lidera ugrupowania, na które oddałem jeden głos w wyborach parlamentarnych. Wkurza mnie i irytuje, dlatego zastanawiam się i gadam o tym ze znajomymi. Ci, którzy należą do Nowoczesnej, kwitują krótko w stylu swojego szefa:

– Trzeba STOP nad nim STOP popracować STOP trochę STOP w przyszłości STOP.

– Może lepiej od razu? – dopytuję.

– STOP.

Kiedy rozmawiam z przeciwnikami postępu, a zwolennikami obyczajowości, ocena jest surowa:

– Facet kłamie – odpowiadają najczęściej w sposób przydługi i leniwy.

– Dlaczego? – dopytuję.

– Bo ma coś do ukrycia.

– Co on może przed nami ukrywać?

– Nie wiem. Ale tak się zachowują ludzie, którzy kłamią, kręcą, oszukują.

W związku z tym, że mam mało do czynienia z obłudnikami i nie chcę mi się zbierać kolejnych dziwnych hipotez, sięgam po poradę zawodowego psychologa Olgi Szeffer.

– Samo kłamanie inaczej się objawia, tu jest bardziej skomplikowana sprawa. Chodzi o władzę – tłumaczy psycholog-terapeuta z wieloletnim doświadczeniem w MSWiA.

– Każdemu chodzi o władzę, a do tej pory w Polsce, taki styl wypowiedzi miał tylko Jaruzelski i Stan Tymiński. Pamiętasz ich? – dopytuję.

– Nie pamiętam, ale taki styl mówienia, który polega na szybkim kończeniu wyrazów i ogólnie krótkich wypowiedziach, charakteryzuje ludzi, którzy pragną władzy, która im się nie należy.

– Coś takiego. Jak to możliwe? Co to znaczy, że im się nie należy?

– W ich mniemaniu. To ich wypowiedź. Oni wiedzą, że im się nie należy, a oni bardzo jej pragną. Tak się zachowują niektórzy moi policjanci, dokładnie ten sam styl. Jeszcze częściej można to zauważyć u konwojentów, bo oni mają jeszcze mniej władzy, a jeszcze bardziej muszą jej pragnąć. Wiesz, przewożą np. więźnia i muszą wprowadzić tam jakiś szacunek, żeby utrzymać dyscyplinę…

– Teraz rozumiem. Chodzi o taki żołnierski styl mówienia.

– Nie. Żołnierski jest krótki dlatego, że żołnierz musi dostać konkretny rozkaz do wykonania, bez wątpliwości. A to, o co pytasz, to zupełnie z czego innego wynika. Wynika z tego, że ci ludzie pragną czegoś, co nie jest im nadane.

– Ale Jaruzelski miał tą władzę.

– Ale czuł, że mu się nie należy.

– Czyli jednak kłamią.

– Nie. Oni to robią podświadomie.

Autorstwo: Maciej Lercher
Źródło: Lercher.jg24.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Konter
Użytkownik
Konter

Oddałeś głos na Petru? Ha ha ha…

Fenix
Użytkownik
Fenix

Ludzie pytam każdego , komu na własnej władzy nie zależy ? Tzw.”większość” wyborców.
To ci którzy nie zachowują własnej władzy tracą ją ,wyborem innych kosztem wolności własnej , na rzecz władzy sprawowanej nad nimi .
Z kierowanego stada owiec ,stajemy się rzeczami własnością tych u władzy.