Liczba wyświetleń: 8063
Czemu ten facet tak dziwnie gada? Zadaję sobie te pytanie za każdym razem gdy widzę Petru w TVP Info i to zarówno przed Kurskim, czyli w czasach propagowania idei nowoczesności, jak i po tzw. „zamachu na wolność publicznych mediów”, czyli w czasach promowania idei tradycjonalizmu.
Wkurza mnie ten sposób wysławiania, albo brak umiejętności retorycznych u lidera ugrupowania, na które oddałem jeden głos w wyborach parlamentarnych. Wkurza mnie i irytuje, dlatego zastanawiam się i gadam o tym ze znajomymi. Ci, którzy należą do Nowoczesnej, kwitują krótko w stylu swojego szefa:
– Trzeba STOP nad nim STOP popracować STOP trochę STOP w przyszłości STOP.
– Może lepiej od razu? – dopytuję.
– STOP.
Kiedy rozmawiam z przeciwnikami postępu, a zwolennikami obyczajowości, ocena jest surowa:
– Facet kłamie – odpowiadają najczęściej w sposób przydługi i leniwy.
– Dlaczego? – dopytuję.
– Bo ma coś do ukrycia.
– Co on może przed nami ukrywać?
– Nie wiem. Ale tak się zachowują ludzie, którzy kłamią, kręcą, oszukują.
W związku z tym, że mam mało do czynienia z obłudnikami i nie chcę mi się zbierać kolejnych dziwnych hipotez, sięgam po poradę zawodowego psychologa Olgi Szeffer.
– Samo kłamanie inaczej się objawia, tu jest bardziej skomplikowana sprawa. Chodzi o władzę – tłumaczy psycholog-terapeuta z wieloletnim doświadczeniem w MSWiA.
– Każdemu chodzi o władzę, a do tej pory w Polsce, taki styl wypowiedzi miał tylko Jaruzelski i Stan Tymiński. Pamiętasz ich? – dopytuję.
– Nie pamiętam, ale taki styl mówienia, który polega na szybkim kończeniu wyrazów i ogólnie krótkich wypowiedziach, charakteryzuje ludzi, którzy pragną władzy, która im się nie należy.
– Coś takiego. Jak to możliwe? Co to znaczy, że im się nie należy?
– W ich mniemaniu. To ich wypowiedź. Oni wiedzą, że im się nie należy, a oni bardzo jej pragną. Tak się zachowują niektórzy moi policjanci, dokładnie ten sam styl. Jeszcze częściej można to zauważyć u konwojentów, bo oni mają jeszcze mniej władzy, a jeszcze bardziej muszą jej pragnąć. Wiesz, przewożą np. więźnia i muszą wprowadzić tam jakiś szacunek, żeby utrzymać dyscyplinę…
– Teraz rozumiem. Chodzi o taki żołnierski styl mówienia.
– Nie. Żołnierski jest krótki dlatego, że żołnierz musi dostać konkretny rozkaz do wykonania, bez wątpliwości. A to, o co pytasz, to zupełnie z czego innego wynika. Wynika z tego, że ci ludzie pragną czegoś, co nie jest im nadane.
– Ale Jaruzelski miał tą władzę.
– Ale czuł, że mu się nie należy.
– Czyli jednak kłamią.
– Nie. Oni to robią podświadomie.
Autorstwo: Maciej Lercher
Źródło: Lercher.jg24.pl
Oddałeś głos na Petru? Ha ha ha…
Ludzie pytam każdego , komu na własnej władzy nie zależy ? Tzw.”większość” wyborców.
To ci którzy nie zachowują własnej władzy tracą ją ,wyborem innych kosztem wolności własnej , na rzecz władzy sprawowanej nad nimi .
Z kierowanego stada owiec ,stajemy się rzeczami własnością tych u władzy.
@Konter
W wyborach do Sejmu oddałem głos na kandydata nowoczesnej.pl – chociaż nazwa była okropna, kandydat był najlepszy. Najpierw człowiek, potem partia. Taką przyjąłem zasadę, głupią, która powinna mnie po każdych wyborach kierować do partii. Tak by się zapewne stało, gdyby mieli lidera z prawdziwego zdarzenia. 🙂 Nie wstydzę się tego, że teraz można ze mnie boki zrywać 🙂 pozdr.