Co drugi pracownik nie może iść na urlop kiedy chce

Opublikowano: 07.08.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 356

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez portal GazetaPraca.pl niemalże co drugi pracownik nie dostaje urlopu w wybranym przez siebie terminie.

W lipcu 41% użytkowników portalu GazetaPraca.pl stwierdziło ze nie otrzymało urlopu w terminie który oni wybrali. 63 % spośród nich twierdziło ze z podobnym problemem spotkali się inni pracownicy.

Teoretycznie pracodawca nie ma prawa odmówić płatnego urlopu w określonym w umowie o prace wymiarze, chyba że zaistniały “szczególne okoliczności” niezależne od pracodawcy. Na ten powód nagminnie powołują się pracodawcy.

*Badanie przeprowadzono na grupie 668 użytkowników portalu GazetaPraca.pl w dniach od 30 czerwca do 19 lipca 2011 r.

Źródło: Władza Rad

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
mylo
Użytkownik
mylo

Bo pracownicy chcą zwykle brać urlopy w podobnych terminach. Pracodawca ma zostać z pustą firmą na dwa tygodnie? :P

mylo
Użytkownik
mylo

Bo pracownicy chcą zwykle brać urlopy w podobnych terminach. Pracodawca ma zostać z pustą firmą na dwa tygodnie? :P

judeolewak
Użytkownik
judeolewak

Devi, liberalne sratu-tatu, którego już się nawet czytać nie chce. Wy liberaści, przestańcie chrzanić o tej mitycznej “konkurencji”, która zawsze płaci więcej, oferuje lepsze warunki pracy i przestrzega praw pracowniczych, bo gdyby takowa istniała, to wszyscy już dawno by do niej poprzechodzili i nie byłoby głodowych płac, wyzysku i problemów z uzyskaniem urlopu.

A już tekst: “To samo dotyczy urlopów, nie daje nam szef wolnego, to do widzenia i odbierzemy sobie wypracowane dni u kogoś innego.” to już jawne robienie sobie jaj. Już to sobie wyobrażam. Zatrudniam się u innego krwiopijcy i na dzień dobry oznajmiam mu, że zanim zacznę pracować, chcę sobie pójść na urlop, którego nie mogłem otzymać u poprzedniego darmozjada. Hahahaha:)

A Włochy są rzeczywiście bardziej cywilizowanym krajem od Polski. Tam, jak widać, ŚWIĘTE PRAWO DO ODPOCZYNKU (tak, święte, bo nawet w Biblii wyraźnie o tym stoi) jest ważniejsze niż maksymalizacja zysku odbywająca się na grzbietach bydła roboczego.

Sebek
Użytkownik
Sebek

kajfaszu zapominasz, że to właśnie dzięki tym krwiopijcom ludzie w tym kraju jeszcze mogą pracować. Oczywiście nie w super ekstra warunkach, bo skutecznie przeszkadza w tym nasz rząd, naliczając ogromne podatki, zwiększając koszty pracy, wtrącając się w wolne umowy, między wolnymi ludźmi.

I nie wiem jak można ekscytować się tym, że przez miesiąc ludzie siedzą na tyłku. Rozumiem, że przez ten miesiąc nie kupie sobie butów? Nie zjem w restauracji? Nie pójdę do kina?

Devi
Użytkownik
Devi

Skąd wiesz jaki jest mój stosunek do renty inwalidzkiej, skoro napisałem ty