Chrześcijanie zbojkotują wiceprezydenta USA

Opublikowano: 17.12.2017 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 296

Arabscy chrześcijanie z Egiptu i Palestyny nie podzielają entuzjazmu ewangelickich protestantów ze Stanów Zjednoczonych, dlatego po uznaniu przez ten kraj Jerozolimy za stolicę Izraela zamierzają zbojkotować wizytę amerykańskiego wiceprezydenta Mike’a Pence’a, z którym nie zamierza choćby spotykać się strażnik kluczy do Bazyliki Grobu Świętego. Już kilka dni temu palestyńscy chrześcijanie i muzułmanie urządzili wspólną modlitwę w Betlejem, podczas której protestowali przeciwko decyzji Białego Domu.

Amerykański wiceprezydent ma odwiedzić w przyszłym tygodniu Jerozolimę oraz Kair, lecz na Bliskim Wschodzie przywitają go ciepło jedynie władze Izraela. Już w ubiegłym tygodniu spotkania z Pence’m odmówił wielki imam kairskiego uniwersytetu Al-Azhar, czyli najważniejszej muzułmańskiej uczelni teologicznej w świecie sunnickiego islamu, a także palestyński prezydent Mahmud Abbas, który oczywiście nie zaakceptował decyzji Stanów Zjednoczonych o przeniesieniu ich ambasady do Jerozolimy i tym samym uznania tego miasta za izraelską stolicę.

Jednym z punktów wizyty zastępcy Trumpa ma być również Stare Miasto w Jerozolimie. Strażnik kluczy do Bazyliki Grobu Świętego w Dzielnicy Chrześcijańskiej Jerozolimy zapowiedział już jednak, że nie będzie uczestniczył w powitaniu Pence’a oraz fizycznie nie będzie obecny w Kościele podczas pobytu amerykańskiego wiceprezydenta. Po tej deklaracji Biały Dom poinformował, iż plan wizyty nie uwzględniał pobytu Pence’a w tym świętym dla chrześcijan i muzułmanów miejscu.

Spotkania z amerykańskim wiceprezydentem odmówił także lider egipskich chrześcijan. Patriarcha Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego Tawadros II stwierdził bowiem, że Stany Zjednoczone nie biorą pod uwagę uczuć milionów Arabów, a podobne przekonanie towarzyszy chrześcijanom w Izraelu. Wraz z muzułmanami urządzili oni nawet wspólną modlitwę przed Bazyliką Narodzenia Pańskiego w Betlejem, podczas której protestowano przeciwko decyzji administracji Trumpa.

Na podstawie: Imemc.org, Telegraph.co.uk
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o