Chiny zakazały transmisji telewizji BBC World News

Opublikowano: 12.02.2021 | Kategorie: Media, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1362

Władze Chin zakazały transmisji BBC World News w kraju z powodu systematycznego łamania wymogów sprawozdawczych i podważania interesów narodowych Chin, głosi oświadczenie Głównej Dyrekcji Radia i Telewizji Chin.

„Ponieważ kanał nie spełnia wymagań dotyczących nadawania w Chinach jako kanał zagraniczny, BBC World News nie może nadal działać w ChRL”, głosi oświadczenie resortu.

Zaznaczono, że dyrekcja nie przyjmie wniosku kanału na transmisję w nowym roku. Oświadczenie opublikowano w piątek w nocy, kiedy w Chinach rozpoczął się Nowy Rok według kalendarza księżycowego.

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Domic Raab nazwał „niedopuszczalną” decyzję Chin o zakazie transmisji kanału telewizyjnego BBC World News. „Decyzja Chin, aby zakazać BBC World News na głównym terytorium kraju jest niedopuszczalnym ograniczeniem wolności słowa. W Chinach obowiązują jedne z najsurowszych ograniczeń wolności mediów i Internetu na świecie, a ten krok tylko zaszkodzi reputacji Chin w oczach otaczającego świata”, głosi przekazane Sputnikowi oświadczenie brytyjskiego ministra.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.