Poroszenko Chciał ostrzec Kaczyńskiego przed skażonym zbożem

Opublikowano: 27.09.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3145

Były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko miał chcieć spotkać się z Jarosławem Kaczyńskim, by ostrzec go przed aferą zbożową. Próby kontaktu ze strony kijowskiego polityka zostały zignorowane, a kwestia zboża w końcu podzieliła Polskę i Ukrainę.

„Poroszence miało zależeć na spotkaniu z samym Jarosławem Kaczyńskim. Nasze źródła twierdzą, że Poroszenko nie spotkał się z jednoznaczną odmową, ale z brakiem zainteresowania ze strony władz formacji rządzącej” – informuje portal „Wirtualna Polska”.

„Były prezydent Ukrainy bardzo chciał przyjechać do Warszawy. Nie było jednak reakcji ze strony Nowogrodzkiej, była cisza” – twierdzi anonimowy informator. Były prezydent Ukrainy chciał ostrzec Warszawę przed tym, co ostatecznie i tak się stało. Poroszenko chciał m.in. rozmawiać o wewnętrznej polityce państwa ukraińskiego.

„Jak słyszymy, były prezydent i deputowany do Rady Najwyższej chciał też poruszyć temat embarga na zboże. Sprawa doprowadziła we wrześniu do poważnego kryzysu w relacjach polskich i ukraińskich władz. Poroszenko, jak słyszymy nieoficjalnie od źródeł związanych z obozem władzy, chciał ostrzec PiS, że zrobi się z tego poważny problem, który może doprowadzić do ostrego sporu między naszymi krajami” – podaje „WP”.

Autorstwo: SG
Na podstawie: WP.pl
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Kazma 27.09.2023 13:32

  Jeżeli jest w ogóle poruszana kwestia skażonego zboża to jest to robione mimochodem i tylko napomykane, a jest to przecież najważniejsza kwestia w całej tej aferze, ale oficjalnie w ogóle nie poruszana przez główne, nierządne media!

 2. jaq77 27.09.2023 19:27

  Artykuł podobnie sensowny jak ten o “3 facetach w wannie”, ale mniej zabawny 😉
  … Poroszenko (to ten co na początku jeździł banderomobilem) chciał nam pomóc …

 3. kufel10 28.09.2023 04:53

  A skąd w ogóle wiadomo że to zboże jest skażone? Kto je badał? Czy ktoś umarł?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.