Chcecie wyjść ze strefy euro? Spłaćcie długi!

Opublikowano: 24.01.2017 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 454

Szef Europejskiego Banku Centralnego oświadczył że kraje, które chcą opuścić strefę euro będą musiały spłacić wszystkie długi.

Nie można wyjść! EU grozi Francji i Włochom potężnym rachunkiem w przypadku opuszczenia strefy Euro. Bruksela zagroziła Włochom niespłacalnym rachunkiem, gdyby obywatele podjęli demokratyczną decyzję o wyjściu ze strefy niespokojnego euro.

Szefowie Unii oświadczyli, że kraje chcące wyjścia z niepopularnej wspólnej waluty będą musiały spłacić wszystkie długi co do jednego, aby móc wyjść, czyniąc tym sposobem sytuację bardzo trudną dla chętnych.

Oświadczenie było wynikiem stanowiska znaczących polityków Włoch, Francji, Grecji i Holandii dotyczącego chęcią zerwania ze strefą euro. Eurosceptyczni przywódcy w Paryżu i Rzymie obiecali zorganizować referenda w ich krajach dotyczące członkostwa w EU, jeżeli kryzys w EU będzie się pogłębiał. Nadzieję rozbudza możliwość zwycięstwa Marine Le Pen w pierwszej rundzie prezydenckich wyborów we Francji, oraz prowadzący w sondażach The Five Star Movement we Włoszech.

Dzisiaj eurokraci, którzy są przerażeni populistyczną rewolucją zmiatającą kontynent, próbują zamaskować możliwość ekonomicznego trzęsienia ziemi aby uniknąć tarć między państwami członkowskimi.

Włoskie należności względem Centralnego Banku Europejskiego wynoszą gigantyczną sumę 358 miliardów euro, głównie na oddalanie stagnacji ekonomicznej, za którą wielu oskarża właśnie euro. Nawet jeżeli włoscy wyborcy w demokratycznym referendum zdecydują o wyjściu ze strefy euro, to nie będzie wiadomo skąd rząd weźmie pieniądze na spłatę gigantycznych długów.

Deficyt Francji jest bardziej sterowalny i wynosi 38 mld euro, Grecji 30,5 mld euro, ale będąc zmuszone spłacić tak duże sumy rządom będzie trudno stawić czoła temu wyzwaniu.

Ostanie sondaże publikowane przez EU- sondażownie w Październiku zeszłego roku pokazują, że poparcie dla euro spadło w w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. We Włoszech 47 procent głosujących uważa, że wspólna waluta jest zła dla kraju, w porównaniu do 41 procent, którzy uważają że ma pozytywny wpływ na gospodarkę.

We Francji poparcie dla euro spadło o 10% na przestrzeni roku. Obecnie 53% głosów jest przychylnych wspólnej walucie a 37% przeciwnych.

Opracowanie: Zorion
Na podstawie: Express.co.uk
Źródło: NEon24.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. rumcajs 24.01.2017 11:32

  UE nie jest własnościa jakich polityków, czy tez urzędników, jest własnoscia wszystkich którzy ja tworza. Zatem zaden urzednik nie może żądac spłaty jakichś długów, bo te porzyczki były, albo z dodrukowanego pieniadza, czyli kolorowego papieru, albo ze składem wszystkich członków. Wychodzi na to, że były to dodrukowane “pieniądze”, czyli bez jakiegokolwiek pokrycia, zatem to one pogłebiaja problemy finansowe. Dalej, jesli UE rozpadnie sie, to co, ten bank nadal bedzie istniał, i żądał spałat, w czyim imieniu??? Teoretycznych załozycieli, czyli państw członkowskich, czy finansjery miedzynarodowej??? Skoro UE sie rozsypie, ten bank tez przestaje istniec…. teoretycznie..

 2. kudlaty72 24.01.2017 12:27

  ” będą musiały spłacić wszystkie długi co do jednego” haha i tak właśnie wygląda żydowska polityka od tysięcy lat.
  Niestety dłużnik zawsze musi chodzić na smyczy wierzyciela.Zaakceptowaliśmy żydowski system finansowy bo politykom fajnie się żyło za pozyczane pieniądze,teraz żydzi mówią -sprawdzam.Głupi ludzie z klapkami na oczach.

 3. Fenix 24.01.2017 12:44

  Stare upada, nowe powstaje . Jawne nowe rozdanie ,wszyscy zyskują przez BYĆ i żyć.
  Nie pracować ( zarabiać) na życie.

 4. Dorota Nawigatorka 24.01.2017 16:56

  “Dalej, jesli UE rozpadnie sie, to co, ten bank nadal bedzie istniał, i żądał spałat, w czyim imieniu??? ”
  Rumcajsie, EBC, ani zaden inny bank nie dziala w niczyim imieniu, tylko swoim wlasnym. Wlasnie o to chodzi, ze niewiele osob na swiecie zadaje sobie to proste pytanie: jesli wiekszosc krajow jest zadluzona, to KTO JEST WIERZYCIELEM?
  No coz- wlasciciele EBC, w naszym przypadku. A kto jest wlascicielem EBC? nooo, to juz trzeba dobrze pokopac, bo informacja ta nie jest jawna, prosta, czy oczywista. Ogolnie mozna powiedziec: waska grupka cwaniakow, czyli tzw. finansjery miedzynarodowej (ponadnarodowej). Swoje badanie mozna zaczac np. tu http://amerbroker.pl/?go=content&action=show&id=263
  Kudlaty: ‘dłużnik zawsze musi chodzić na smyczy wierzyciela’- nie zawsze, a tylko do momentu, w ktorym nie stanie sie swiadomy oszustwa. Umowa oparta na oszustwie nie jest wazna- wlasnie cwicza to frankowcy w sadach. Z powodzeniem.

 5. kudlaty72 24.01.2017 17:41

  @Dorota Nawigatorka
  Napoleon i Hitler też “uznali” żydowskie długi za nie ważne.
  EBC czy MFW to trochę inna liga niż lokalne przekręty.

 6. BrutulloF1 25.01.2017 10:56

  Powiedzmy jasno. To szwaby szantażują Francję i Włochy. Bruksela to narzędzie niemieckiej hegemonii w Europie (M.Tchatcher). UE powstała jako przeciwwaga dla ich wzrastającej potęgi a stała się dla nich maszynką do robienia pieniędzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.