Chcą ograniczyć dzieciom dostęp do energetyków

Opublikowano: 11.12.2022 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1750

Zgłosimy projekt ograniczenia dostępności dla dzieci napojów energetycznych — poinformował polityk partii Republikanie, minister sportu Kamil Bortniczuk. Wcześniej o takie działania apelował do ministerstwa zdrowia Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Wśród młodzieży nastała moda na wspomaganie się energetykami. Badania wskazują, że w Polsce napoje energetyzujące piją coraz młodsze dzieci, już nawet kilkuletnie. Dlatego rzecznik praw dziecka w wystąpieniu do ministra zdrowia apeluje o ograniczenie spożycia napojów energetyzujących przez najmłodszych – przekazało w komunikacie biuro RPD.

Jak zwrócił uwagę „Puls Medycyny”, w innych krajach funkcjonują już rozwiązania takie, jak zakaz lub dopuszczenie sprzedaży tylko dla najstarszej młodzieży, ograniczenie dopuszczalnej dawki kofeiny, intensywne działania edukacyjne, czy informacje o szkodliwości na opakowaniach.

„Naukowcy przestrzegają, że napoje energetyzujące zagrażają nie tylko zdrowiu, ale nawet życiu. Wystarczy tylko jedna puszka, żeby dostać zawału – alarmują australijscy uczeni” – przekonywał Mikołaj Pawlak w liście do ministerstwa zdrowia.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: Twitter.com, „Puls Medycyny”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 11.12.2022 19:19

    To samo powinno dotyczyć płynów typu kokakola i w ogóle słodzonych napojów, w które producenci walą przerażające ilości cukru i/albo jeszcze gorszych słodzików!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.