ChatGPT poprowadził nabożeństwo kościelne

Opublikowano: 21.11.2023 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1787

Setki protestantów wzięło udział w nabożeństwie w Bawarii, które zostało wygenerowane niemal w całości przez sztuczną inteligencję. Chatbot ChatGPT poprowadził ponad 300 osób przez 40-minutową mszę z modlitwami, muzyką, kazaniem i błogosławieństwem.

Nabożeństwo – obejmujące kazanie, modlitwy i muzykę – zostało stworzone przez ChatGPT i Jonasa Simmerleina, teologa i filozofa z Uniwersytetu Wiedeńskiego. „Wymyśliłem tę mszę, ale właściwie jej towarzyszyłem, ponieważ powiedziałbym, że około 98% było zrealizowane przez maszynę” powiedział The Associated Press 29-letni uczony.

Nabożeństwo AI było jednym z setek wydarzeń na zjeździe protestantów w bawarskiej Norymberdze i sąsiednim Fuerth i cieszyło się tak ogromnym zainteresowaniem, że przed XIX-wiecznym neogotyckim budynkiem ustawiła się długa kolejka.

Całe nabożeństwo było prowadzone na ekranie przez czterech różnych awatarów, dwie młode kobiety i dwóch młodych mężczyzn.

Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Foxi 21.11.2023 13:40

    Taaa protestanci kalwini itp jehowy to przecież najgłupsze i najbardziej zwyrodniałe niewolnictwo pod płaszczykiem religii. To taki katolicyzm turbo. Nic nie tworzy poza etosem pracowitego niewolnika i dawcy organów dla wybranych panów.
    Wcale mnie to nie dziwi że nowa religia antychrysta jest właśnie pośród nich testowana jako pierwszych. Dlaczego antychrysta? Wielu uduchowionych ludzi twierdzi że AI to antychryst. Być może tak jest, ale nie umiem tego samodzielnie zweryfikować. Dla mnie osobiście; AI jest skończonym złem bo to przecież jest redukcja do 2D. Jeśli mamy jako gatunek wzrastać i rozwijać się, to takie rzeczy należy omijać szerokim łukiem. I podążać w kierunku sensytywności i świadomości 4D.

  2. MasaKalambura 21.11.2023 16:57

    AI to raczej Bestia która ma współpracować z Antychrystem

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.