Bunt Romów w Rosji

Opublikowano: 20.03.2016 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 952

W miejscowości Plechanowo doszło do buntu Romów. Jak do tego doszło? – pisze MK. Do zdarzenia doszło w wiosce oddalonej kilka kilometrów od miasta Tuła.

Początkowo ścierali się tam Cyganie i przedstawiciele agencji ochrony, ponieważ początkowo policja nie chciał podjąć interwencji. W roli protestujących wystąpili lokalni Romowie, którzy stanowią liczącą się grupę w Plechanowie, choć mieszkają tam nie całkiem legalnie.

We wsi żyje około 5 tys. osób. Spośród nich około jedna trzecia to Romowie. Pozostali skarżą się, że nie mają dostępu do gazu i prądu za sprawą Cyganów, którzy przybyli do Plechanowki taborami kilka lat temu i założyli wielkie obozowisko. Przybysze pobudowali domy, choć nie mieli praw do ziemi i za darmo zaczęli korzystać z mediów.

Lokalne władze podjęły ostatnio konkretne działania i odcięły przybyszom prąd. Romowie nielegalnie wpięli się też do gazociągu kosztem innych mieszkańców. Paliwo zasilało tylko ich domy i sklepy. Do akcji wkroczyła policja, aby uporządkować stosunki między ludźmi, ale ta interwencja wywołała regularną bitwę. Bunt udało się zdławić, ale na razie nie wiadomo na jak długo.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. rumcajs 20.03.2016 11:32

    Jak mi sie wydaje, mysla, i myslą, redachtory, w masowych ogłupiaczach, jak z tego zrobic “news”, w kótrym winnym bedzie putin….

  2. Light 20.03.2016 15:35

    Innymi słowy złodzieje zaczęli protestować, gdy uniemożliwiono im dalszej kradzieży…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.