Brytyjski sąd podjął decyzję o ekstradycji Assange’a do USA

Opublikowano: 10.12.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1422

Londyński sąd przychylił się do apelacji strony amerykańskiej i podjął decyzję o ekstradycji Juliana Assange’a do Stanów Zjednoczonych.

Sąd Najwyższy w Londynie orzekł dziś w postępowaniu w sprawie apelacji Stanów Zjednoczonych od orzeczenia brytyjskiego sądu, zakazującego ekstradycji Assange’a do USA. Apelacja USA kwestionowała decyzję podjętą 4 stycznia 2021 roku przez sędzię Centralnego Sądu Karnego w Londynie Vanessę Baraitser, która odmówiła wydania Assange’a amerykańskim władzom.

Założyciel portalu „WikiLeaks” Julian Assange, oskarżony także o molestowanie seksualne i gwałt w Szwecji w 2010 roku, od czerwca 2012 roku ukrywał się w ambasadzie Ekwadoru w Londynie, obawiając się ekstradycji. Rankiem 11 kwietnia 2019 roku został zatrzymany na wniosek Stanów Zjednoczonych. Od tego czasu Assange jest przetrzymywany w więzieniu o zaostrzonym rygorze w Belmarsh. Przesłuchania w sprawie jego ekstradycji do USA rozpoczęły się 2 maja 2019 roku. Wkrótce potem władze USA ogłosiły, że przedstawiły Assange’owi 17 nowych zarzutów o szpiegostwo i ujawnienie tajnych informacji.

W przypadku ekstradycji do Stanów Zjednoczonych Assange’owi grozi do 175 lat więzienia.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Aksamitny 11.12.2021 01:10

    Choć mi go żal, porwał się z motyką na słońce. Myślał, że wystarczy publikacja (oraz przebudzenie ludzi) i paru prawników, żeby obnażyć obłudę możnych tego świata. Stał się zbyt głośny i nieostrożny. Nie docenił przeciwnika. Zawierzył sile demokracji i internetu, a to tylko fasada. Szkoda go.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.