Brexit podwyższa płace

Opublikowano: 21.08.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 446

Po decyzji o wyjściu z Unii Europejskiej, do Wielkiej Brytanii przyjeżdża najmniej imigrantów od blisko pięciu lat. Z tego powodu brytyjskie firmy mają kłopoty z obsadzeniem wielu miejsc pracy, co jest jednak korzystne dla pracowników funkcjonujących na tamtejszym rynku. Większość brytyjskich przedsiębiorstw musiała bowiem nie tylko podnieść wynagrodzenia, ale zapewnić zatrudnionym dodatkowe świadczenia.

Brexit spowodował, że liczba mieszkańców Unii Europejskiej przeprowadzających się do Wielkiej Brytanii znacznie się zmniejszyła, osiągając najniższy poziom od 2013 roku. Najnowsze dane wskazują, iż w ubiegłym roku na wyspy przybyło około 101 tysięcy imigrantów, a to spowodowało z kolei mniejszą liczbę osób ubiegających się o jedno miejsce pracy. Obecnie średnio o wolne stanowisko ubiega się 20 zamiast wcześniejszych 24 osób, a w przypadku zawodów wymagających średnich kwalifikacji był to spadek z 19 do 10.

Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD) przeprowadziło z tego powodu specjalne badania, sporządzając ankiety wśród prawie dwóch tysięcy pracodawców. Większość z nich twierdzi, że ma coraz większe problemy ze znalezieniem pracowników, dlatego połowa z takich firm zadeklarowała, iż musiała zwiększyć wynagrodzenia początkowe. Coraz częściej firmy muszą oferować przy tym nie tylko atrakcyjne płace, lecz także dodatkowe świadczenia.

Ilustracja: Elionas2 (CC0)
Na podstawie: TheGuardian.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.