Braun gasi chanukową świecę, a w Polin wybucha pożar

Opublikowano: 13.12.2023 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 4826

Kiedy w mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze nagrania z „akcji gaśniczej” w wykonaniu posła Grzegorza Brauna, pomyślałam sobie, że zrobił to o kilka lat za późno. Dlaczego lider Konfederacji Korony Polskiej, zadeklarowany chrześcijanin, nie zgasił menory odpalanej z okazji „Chanuki w Sejmie RP” we wcześniejszej kadencji? Przecież jeszcze w 2017 roku, podczas jednego z wykładów zwracał uwagę na ukryte dno dorocznego chanukowego święta, które symbolizuje żydowską nietolerancję wobec wszystkich niekoszernych.

Braun przestrzegał wówczas, że podczas uroczystości zapalenia świec chanukowych rabin wygłasza skandaliczną „modlitwę dziękczynną”, w której dziękuje Bogu m.in. za „oddanie niekoszernych w ręce koszernych”. Jest to więc de facto święto ścisłych podziałów i nie ma nic wspólnego z tolerancją, ani miłością do bliźniego. Przypominam, że w znaczeniu biblijnym bliźni to każdy człowiek. Natomiast w znaczeniu talmudycznym goje (niekoszerni) to zwierzęta pociągowe, które mają służyć żydom.

Faktem jest natomiast, że brawurowy wyczyn Brauna – dokonany w ostatnim kwartalne 2023 roku – zyskał szczególnie symboliczną wymowę. Oto bowiem w kraju nad Wisłą rozległ się ryk oburzonych, bo zgaszono ogień na jakimś żydowskim świeczniku. To samo towarzystwo nie pisnęło słówkiem, kiedy w ostatnich miesiącach żydowscy okupanci podpalili Strefę Gazy, mordując przy tym tysiące niewinnych Palestyńczyków, których minister obrony Izraela nazwał „ludzkimi zwierzętami”.

Wśród oburzonych zachowaniem Brauna obłudników, w pierwszej kolejności należy wymienić polskojęzycznych biskupów okupujących Kościół katolicki w Polsce. Pośpiesznie opublikowali oświadczenie Przewodniczącego Komitetu Konferencji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem. „W związku z wydarzeniem w Sejmie, którego dopuścił się pan poseł Grzegorz Braun, gasząc świece chanukowe i oświadczając, że nie jest mu wstyd za to, co zrobił, oświadczam, że jest mi wstyd i przepraszam całą społeczność Żydów w Polsce” – oznajmił kard. Grzegorz Ryś.

Czy kardynał ten pochylił się kiedyś nad ofiarami żydowskich mordów w Palestynie? Nigdy! Czy było mu wstyd, kiedy żydowscy okupanci niszczyli chrześcijańskie świątynie w Palestynie? Nie!

Do głosu faryzeuszy dołączył red. Tomasz Terlikowski, który otrzymał od mainstreamu koncesję na bycie „czołowym katolickim publicystą w Polsce”. Na swoim profilu na „Facebooku” opublikował fotografię menory z podpisem „Solidarność”.

To samo foto menory wrzucił do mediów społecznościowych poseł Roman Giertych, dołączając w opisie swój apel: „Mam propozycję do posłów. Niech każdy opublikuje takie zdjęcie”.

Giertych w Sejmie X kadencji został członkiem Komisji Łączności z Polakami za Granicą. Czy podnosił on alarm, aby wydostać z Gazy uwięzionych tam obywateli Polski, którym groziło śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony izraelskiego agresora? Nic o tym nie słyszałam! Dramat tych ludzi nagłaśniali na swoich kanałach niezależni dziennikarze Rafał Otoka-Frąckiewicz i Edyta Paradowska, podczas gdy polskojęzyczni politycy mieli ich los w głębokim poważaniu.

Politycy w Polsce wolą utyskiwać nad losem świec. Podobnie zresztą jak polskojęzyczni dziennikarze i celebryci, którzy tak jak politycy prześcigają się w potępieńczych oświadczeniach nt. zachowania Grzegorza Brauna.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia wykluczył posła Brauna z obrad parlamentu i zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury. Z kolei prezes PiS Jarosław Kaczyński chciał dymisji Hołowni w związku z zachowaniem Brauna. Wkrótce potem Hołownia powiedział: „Nie możemy pozwolić, żebyśmy stali się zakładnikami Brauna” i zapewnił, że „Sejm nadal pozostanie otwarty dla wszystkich”. Po czym odczytał przed parlamentarzystami „list od rabinów”, w którym Michael Schudrich i Szalom Dow Ber Stambler zaapelowali o ponowną możliwość zapalenia chanukowej świecy w Sejmie.

Hołownia od razu zareagował na tę propozycję, przekazując, że Kancelaria Sejmu zorganizuje to ponownie w środę. „Serdecznie państwa na tę uroczystość zapraszam, niezależnie od barw partyjnych, sympatii czy antypatii, bądźmy jutro wszyscy razem i pokażmy naszą solidarność w tym względzie” – ogłosił we wtorkowy wieczór marszałek.

Zareagował też zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, biskup Jerzy Samiec, który wystosował list otwarty do Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha. A w treści takie oto bicie pokłonów: „Wiele się nauczyliśmy, wiele zrozumieliśmy, ale wciąż mamy – jako chrześcijanie – wiele powodów do zawstydzenia. Mam nadzieję, że za stanowczą reakcją Pana Marszałka Sejmu RP podążą kolejne, zdecydowane działania. Modlę się, aby światło chanukowych świec, korespondujące z nadzieją adwentowego światła, wciąż trwało, rozpalając serca naszego społeczeństwa i naszych Kościołów”.

Lider Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk podkreślił, że wiele środowisk na świecie „obserwowało z niepokojem to, co wydarzyło się w Sejmie”. Odnosząc się do polskich parlamentarzystów, dodał z zadowoleniem, że nie widział żadnej różnicy między lewą stroną, prawą stroną i centrum, bo wszyscy zareagowali w taki sam sposób. Czyli potępili zgaszenie chanukowej świecy.

Do głosu oburzonych dołączyła nawet Konfederacja. Lider ugrupowania Sławomir Mentzen natychmiast poinformował w mediach społecznościowych: „Potępiam czyn Grzegorza Brauna. W najbliższej przyszłości podejmę dalsze kroki w tej sprawie”.» Chwilę później na oficjalnym profilu Konfederacji pojawił się taki wpis: „Uchwała KP Konfederacja z 12 grudnia 2023 r.: Klub Poselski Konfederacja potępia zachowanie posła Grzegorza Brauna”.

Szef Kancelarii Sejmu Jacek Cichocki skierował do Prokuratury Krajowej wniosek o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez posła Grzegorza Brauna. Natomiast Anna Maria Żukowska z Lewicy, krzyczała w Sejmie: „W Polsce nie ma miejsca na zachowania antysemickie, rasistowskie i ksenofobiczne”.

Najciekawiej do sprawy odniósł się Janusz Korwin-Mikke, publikując w mediach społecznościowych wymowny komentarz: „Nie rozumiem, przecież WCz. Grzegorz Braun nie zrobił nic innego, jak tylko przychylił się do apelu lewicy o rozdziale religii od państwa”.

Zareagował też Adam Bodnar, który w rządzie Tuska ma zostać ministrem sprawiedliwości oraz prokuratorem generalnym. Na platformie „X” zamieścił on krótki wpis: „Art. 119, 157, 195 oraz 257 kodeksu karnego”, do którego dołączył grafikę menory.

Kuriozum polega na tym, że art. 119 kodeksu karnego dotyczy dyskryminacji z powodu przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej czy wyznaniowej bądź bezwyznaniowej.

Tymczasem tuż po całej akcji, poseł Grzegorz Braun wytłumaczył swoje zachowanie następująco: „Nie może być miejsca na akty rasistowskiego, plemiennego, dzikiego, talmudycznego kultu na terenie Sejmu RP!”.

Fakty są bowiem takie, że to właśnie Chanuka jest przykładem dyskryminacji – żydów wobec gojów.

W tym pożarze nie mogło zabraknąć oświadczenia ambasadora Izraela w Polsce. Ja’akow Liwne, napisał na „X”: „Wstyd. Właśnie zrobił to poseł polskiego parlamentu. Kilka minut po tym, jak świętowaliśmy tam Chanukę”.

Hola! A z jakiej racji żydzi świętują w polskim parlamencie?

Z kolei Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce napisał: „Jestem oburzony paskudnym antysemickim czynem, którego dzisiaj dopuścił się jeden z polskich parlamentarzystów. Stany Zjednoczone sprzeciwiają się antysemityzmowi, a ten skandaliczny akt należy potępić z całą surowością. Polska w swojej historii doświadczyła okrucieństw Holokaustu, a ten odrażający akt nienawiści przypomina nam wszystkim, dlaczego musimy zachować czujność i walczyć z antysemityzmem w każdej minucie każdego dnia”.

A czy jakikolwiek amerykański dyplomata wyraził kiedykolwiek oburzenie z powodu cierpienia Palestyńczyków – czyli prawdziwych Semitów (w przeciwieństwie do żydów chazarskich) – którzy od dziesięcioleci doświadczają okrucieństwa Holokaustu, jakie zafundował im syjonistyczni okupanci? Jakoś nie zauważyłam.

I wreszcie, czy pożar, jaki właśnie wybuchł w kraju nad Wisłą, otworzy w końcu Polakom oczy i sprowokuje do ratowania naszej ojczyzny, by nie podzielić wkrótce losów Palestyńczyków? Nie sądzę.

Autorstwo: Agnieszka Piwar
Źródło: Piwar.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

19 komentarzy

 1. Foxi 13.12.2023 09:41

  Dobra rozpoczęła się g.burza, która ma coś zasłonić, pytanie co? Pierwsza na myśl przychodzi mi operacja most 2 tylko w drugą stronę. A drugie to że w nocy coś nieludzkiego przegłosowali?

 2. Admin WM 13.12.2023 09:47

  Komentarze pod filmikami na YouTube prawie wszystkie pochwalają Brauna. Oznacza to, że tą akcją PR politycznie zyskał więcej (szum medialny), niż stracił. Ludzie będą to długo pamiętali.

 3. rici 13.12.2023 09:57

  Przypominam wszystkim ze obchodzenie swiat chanuka w polskim sejmie i palacu prezydenckim wprowadzil Lech Kaczynski.

 4. rici 13.12.2023 09:58

  Przypominam ze obchody swieta chanuka w polskim parlamencie i palacu prezydenckim wprowadzil Lech Kaczynski.

 5. bboyprezes 13.12.2023 10:09

  Najgorsze to to, że tą manipulacją sprawią, że duże grono Polaków złapie haczyk i będzie go wychwalać. Jeszcze przerzucą to zadowolenie na cały “wybrany” rząd w PL, że to super ze oni tak się z kopyta biorą do roboty, tak porządnie, po chłopsku, tylko, że zamiast wideł to gaśnicę trzymał.
  Oni tam się dobrze bawią robiąc te wszystkie akcje.

 6. Dandi1981 13.12.2023 10:15

  To normalne bo pis to usa , kler i zydzi stad te swiece.
  Nie mozna ich gasic po chamsku wywolujac skadal poprostu w regulaminie sejmu powino byc zakaz celebrowania religijnego w sejmie.
  Polska doswiadczyla holokustu 3,6 mln zydow tylko zagazownych zabitych bylo znacznie wiecej oraz ludobojstwa 3,4 mln polakow zagazowanych ofiar w polskiej ludnosci bylo znacznie wiecej , ci zydzi tez byli wliczani do polskiej ludnosci , problem z nimi polega ze sie nie asymiluja i tworza panstwo w panstwie jak muzumanie, ale nalezy rozrozniac holokaust od ludobojstwa polskich obywateli , gdyz mowiac holokoust promujesz zydowska naracje ze podczas wojny tylko mordowano cywilow zydowskiego pochodzenia .
  Koszerne czyli nie jedza zwierzat pociagowych a swini tez nie jedza a co ciagnie?
  Co do mediow to problem nie jest w odwracaniu uwagi lecz braku bezstronosci nawet zeby wydarzylo sie wiele waznych rzeczy powini pokazac wszystkie chociaz w skrocie. A tak wszystkie trabia o tym samym wiec po co powielac?

 7. Stanlley 13.12.2023 10:23

  A to ciekawe… szopka brauna i siłowe usuwanie protestujących z nad granicy… No przypadek? Nie sądzę… wczeraj ludzie się jajcali z brauneczka a ja się zastanawiałem co ta jego szopka ma przykryć… teraz się zastanawiam czy chodzi o to czy jeszcze o coś większego… Brawo Braun1 Brawo ty!

 8. niusy 13.12.2023 11:55

  @dandi: Nie tylko w sejmie, w każdym miejscu publicznym. Każdy ma prawo wyznawać taką religię jaką chce a nie, że jest skazany na obchodzenie cudzych.

 9. chaldejczyk 13.12.2023 12:36

  Wnoszę by stosować konstytucyjne oddzielenie państwa od wszelkich religii.
  Popieram protest Brauna.
  Jestem za zdjęciem krzyża ze ściany Sejmu.
  Proszę się udać do Bundestagu by zobaczyć neutralność!

 10. Truenamekian 13.12.2023 12:50

  Widać kto trzęsie światem, ciekawe że akurat żydowskie święto jest obchodzone w polskim parlamencie, czemu nie muzulmanskie czy hinduskie? Skoro mamy być otwarci to bądźmy na wszystkie święta obchodzone we wszystkich religiach na świecie a jest ich szacunkowo ponad dziesięć tysięcy odmian według wujka google, pozdrawiam

 11. pikpok 13.12.2023 18:26

  Ateiści, syjoniści, kabaliści, a może sataniści jak twierdzi Braun. https://wolnemedia.net/grzegorz-braun-zgasil-gasnica-swiece-chanukowe-w-sejmie/
  Ciekawie na ten temat mówi inny młody żyd(?)
  ,,Syjoniści i Chanuka w Polskim Sejmie | Polski Żyd Vlog #12
  https://youtu.be/6NdxqfIdHqs?si=CTsWlKvgTlMB23NC

 12. rici 13.12.2023 19:02

  Dandi w Polsce byla tylko jedna komora gazowa do usmiercania. Te wszystkie tak jak w Oswiecimiu byly do odwszazania. Jezeli by ktos chcial sie usmiercic cyklonem B to musialby przebywac w takim pomieszczeniu minimum 24 godz.
  W 67 roku gdy bralem w odslonieciu pomnika w Brzezince to mowiono o 7 milionach ofiar, kilka lat pozniej o 6 i tak liczba malala. Obecnie oficjalnie uznaje sie liczbe 850 tys. a wedlug badan naukowych to bylo 250 tys.
  Oboz w Oswiecimiu i pozniejsze podobozy jak w Brzezince, Monowicach i inne powstaly w celu dostarczenia sily roboczej do budowy zakladow chemicznych dla firmy IG Farben, ktora to byla firma amerykansjkich zydow, a prezesem rady nadzorczej w tym czasie byl Max Wartburg, uznawany za ojca panstwa Izrael.
  Wiekszosc tych obozow koncentacyjnych powstao jako obozy pracy dostarczajace sile robocza do roznych inwestycji.
  Najbardziej mi sie chcialo smiac, jak Wladyslaw Bartoszewski zostal zwolniony z obozu w Oswiecimiu, ze wzgledu na zyly stan zdrowia.

 13. Dobroca 13.12.2023 19:31

  Mnie uczono, że obóz w Oświęcimiu powstał w celu uśmiercania Polaków, ale ilu nauczycieli, tyle teorii.
  Nieco wcześniej uczono mnie, że w Oświęcimiu zginęło 6 mln Polaków.
  Najnowsza nauka (źródło: https://www.auschwitz.org/historia/liczba-ofiar/liczba-zamordowanych/) podaje, że w Oświęcimiu zginęło maksymalnie 86.675 Polaków, choć łagodniejsza liczba 70 tys. tamże jest dopuszczana.
  Dostrzegam subtelną różnicę między sześcioma milionami a siedemdziesięcioma tysiącami.
  Czyli naszym dzieciom mogą wpajać, że w Oświęcimiu nie zginął żaden Polak, a naszym wnukom – że to Polacy byli oprawcami.
  Prawnukom zaś – że to Polacy podczas drugiej wojny światowej bestialsko zamordowali 6 milionów Żydów. I że galopujących Polaków szczęśliwie – w porę powstrzymała ukraińsko-wołyńska i enkawudowsko-katyńska odsiecz, inaczej niewinnych ofiar polskich bestii byłoby znacznie więcej.
  Aha.
  Tzn. aha, na zadośćuczynienie za taką zbrodnię to nawet polskich lasów, ba całego polskiego terytorium w ramach rekompensaty nie starczy, nawet Lwowskie wliczając.

 14. rici 13.12.2023 20:43

  Tak sie sklada ze Oswiecim to miasto mojej mlodosci. Pracowalem rowniez na Zakladach Chemicznych w Oswiecimiu /praktyka/, poza tym moja kolezanka szkolna pracowala w archiwum obozu. A w zwiazku z tym ze moj dziadek zginal w obozie, to udostepnila mi dostep do archiwum, a ze znalem niemiecki to przesiedzialem tam dluzszy czas.

 15. Światowid 13.12.2023 21:09

  Fragment mojego tekstu o HAPPENINGU pana BRAUNA, którego to HAPPENINGU skutki mogą być dość nieciekawe:

  (…)
  Oczywiście ambitne „humanistyczne” plany obrony „uciśnionych mniejszości” (które są tworzone na siłę z NICZEGO, czyli z pieniędzy pana Sorosa i importowanego za nie mięsa kolorowych imigrantów, albo z „LGBTQ+”-mięsa płatnych lokalnych „aktywistów i aktywistek”, którym nie robi różnicy, czy udzielają się w lupanarze politycznym, czy erotycznym) wywołają ostry społeczny sprzeciw, który trzeba będzie jakoś spacyfikować. Aby ten sprzeciw spacyfikować należy go skompromitować moralnie (doprowadzić do takich zdarzeń motywowanych anty-politpoprawnymi pobudkami, by obrona motywów stała się, w świetle drastyczności skutków lub naganności samych działań, nie do obrony na gruncie ogólnie przyjętych zasad moralnych – standardowym zdarzeniem tego typu jest pobicie przez „nacjonalistycznych rasistów” biednego kolorowego imigranta albo innej „osoby LGBTQ+”).

  Oczywiście tej grupie, zmierzającej do zaostrzenia w POLINezji politpoprawnego zamordyzmu, prowokacja pana Grzegorza Brauna spadła jak gwiazdka Dawida z chanukowego nieba, niczym BRAUNOWY CUD PURIMOWY. W związku z udanym przedstawieniem pana Grzegorza Brauna POLINezyjskim tubylcom dostaną się następujące cudo-purimowe prezenty:
  (…)
  Czytaj dalej:
  https://swiatowid.video.blog/2023/12/13/braunowy-cud-purimowy-w-ramach-jakich-planow-grzegorz-braun-podpalil-chanukowy-reichstag/

 16. radical3dom 14.12.2023 09:35

  Jak i kiedy wynaleziono żydów:
  https://lubimyczytac.pl/ksiazka/143237/kiedy-i-jak-wynaleziono-narod-zydowski

  Braun przykrył:
  -pogłębianie przejmowania władzy unii europejsiastej (w tym czasie było przepychane nowe prawo)
  -odwrócił uwagę od nowych ministrów, którzy nie mają takiej nieposzlakowanej opinii. np minister sprawiedliwości nawołujący do dania ukrom praw wyborczych w Polsce, a o ilu takich nie wiemy jeszcze?
  -odnowienie nagonki na Polskę przez media na świecie i przypomnienie jakimi to antysemitami jesteśmy(tak na marginesie antysemita to błędne określenie)

 17. radical3dom 14.12.2023 09:42

  @Dandi1981
  W 1945 nie było jeszcze państwa żydowskiego, Wszyscy zabici w czasie wojny to byli Polacy nie było obywateli izraela. Tylko wyznanie mieli inne, na pewno prawosławnych, muzułmanów i innych chrześcijan też zabijano.

 18. Aaron Schwarzkopf 14.12.2023 19:04

  Hołota, sorki, miało być Hołownia powalił mnie (ok 2:20 na filmiku wyżej) sformułowaniem “za zakłócenie obrzędu religijnego na terenie kancelarii sejmu”. Panie Hołota, sorki, Hołownia: sejm to nie jest miejsce do odprawiania jakichkolwiek obrzędów religijnych, tym bardziej obcych nam satanistycznych guseł.

 19. Siberian Husky Dog 15.12.2023 12:04

  Zydzi w Polsce powinni miec tyle do gadania co Polacy w…Izraelu

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.