Bogowie słowiańscy – co tak naprawdę o nich wiemy?

Opublikowano: 23.01.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 442

Dawno temu zanim nasze tereny zdominowało chrześcijaństwo, mieszkający tutaj ludzie mieli swój bogaty system wierzeń z wieloma bogami. Dziś jednak bogowie słowiańscy zostali zapomniani. Dawne wierzenia wymarły, a kolejne pokolenia posiadają niewielką wiedzę na temat słowiańskiej religii. Często przeciętny Słowianin wie więcej na temat bogów greckich czy egipskich niż bogów słowiańskich. Spróbujmy zatem poznać trochę informacji o bogach czczonych niegdyś przez Słowian.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.