Bijatyka polskich i bułgarskich kiboli w Bratysławie

Opublikowano: 12.07.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 117

Jak donosi słowacka prasa, wieczorem 10 lipca na Starym Mieście Bratysławy wynikła awantura między polskimi kibicami – fanami Cracovii – i kibolami bułgarskiej drużyny Lewski Sofia.

Polaków wsparli również kibice Ajaxu Amsterdam. W wyniku bójki zatrzymano w sumie 107 osób, spośród których 41 to Polacy, a 15 to Holendrzy. Służby informują jeszcze o 17 rannych.

Dzisiaj Cracovia ma zagrać w ramach rozgrywek Ligi Europy w Dunajskiej Stredzie. Drużyna z Sofii z kolei swój mecz rozegra w Rużemberku. Jednak wczoraj wieczorem doszło do bijatyki między fanami dwóch drużyn. Do awantury dołączyli się kibole holenderskiego Ajaxu Amsterdam, którzy wsparli Polaków.

Awanturnicy mieli przy sobie race dymne i ładunki pirotechniczne, oprócz tego w ruch poszły stoliki i krzesełka z kawiarnianych ogródków. Podczas interwencji policji kibole mieli zamiar ukryć się w barach z okolic Starego Miasta. Słowacka policja była zmuszona zamknąć część zabytkowego centrum.

Interweniowali również strażacy oraz służby medyczne, bo, jak podają słowackie media, świadkowie mówią o wielu rannych.

Policja Bratysławy zatrzymała 80 osób w centrum stolicy i jeszcze 14 – na jej obrzeżach. Nie wiadomo w tej chwili, ilu Polaków jest wśród zatrzymanych awanturników.

Dzisiaj od rana Stare Miasto jest zamknięte i ogrodzone policyjnymi taśmami, część ulicy została zdemolowana. Znajdują się tam również oddziały z psami –cytują słowackie media słowa jednego z mieszkańców Bratysławy, który był na miejscu wydarzeń.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o