Białoruś przedłuża ruch bezwizowy na 2023 rok

Opublikowano: 23.12.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1398

Agencja BelTA poinformowała, że 21 grudnia prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko poparł propozycję Rady Ministrów i Ministerstwa Spraw Zagranicznych w sprawie przedłużenia ruchu bezwizowego dla obywateli Polski, Litwy i Łotwy na cały 2023 rok.

Przypominamy, że od 15 kwietnia 2022 roku wprowadzono ruch bezwizowy dla obywateli Litwy i Łotwy, z kolei od 1 lipca 2022 roku analogiczne zasady wprowadzono dla obywateli Polski. Ważność przepisów o bezwizowym ruchu na Białoruś przewidziano pierwotnie do końca 2022 roku. W okresie obowiązywania ruchu bezwizowego Białoruś odwiedziło prawie 370 tys. obywateli Unii Europejskiej (obywatele Litwy – ponad 70%, Łotwy – ok. 20%, Polski – 10%). Decyzję o przedłużeniu ruchu bezwizowego umotywowano otwartością Białorusi, ukierunkowaną na dobrosąsiedztwo i wzmacnianie więzi międzyetnicznych.

Obywatele Polski, Litwy i Łotwy nadal będą mogli bez przeszkód odwiedzać Republikę Białoruś, spotykać się z krewnymi, odwiedzać miejsca pochówku, korzystać z usług medycznych i robić zakupy w atrakcyjnych cenach.

Na podstawie: BelTa
Źródło: MyslPolska.info

17

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Stanlley 23.12.2022 14:15

  Zachęcam do odwiedzenia Białorusi – szczególnie krainy Dziada Mroza w Kamieniukach – szczególnie gdy jest śnieg i po zmroku – wszystko jest podświetlone bajkowo… Twierdza Brzeska i przed wejściem pan sprzedający Babuszki 🙂 miła żandarmeria wojskowa pilnująca wejścia na teren Twierdzy Brzeskiej… ogromny teren i wiele pięknych cerkwi…

 2. Szwęda 23.12.2022 16:16

  Nie byłem ale już z niejednego źródła słyszałem, że na Białorusi jest przepięknie, czyściutko, porządeczek, mili ludzie, świetnie zaopatrzone sklepy, wyśmienite słowiańskie jedzonko itd. Może to są ostatnie czasy kiedy Polak z otwartą głową a nie wyżartym przez propagandę mózgiem, może pojechać do tego pięknego kraju?

 3. Stanlley 23.12.2022 18:04

  @Szwęda – zerknij na mój film w artykule – od nagrań z kamerki samochodowej by pokazać ulice – Brześć, Kamieniec i Kamieniuki głównie, po zdjęcia zaopatrzenia w sklepach. Dziadek mróz też jest. Na przejście w Terespolu to najlepiej z samego rana jechać – 6-7. Droga powrotna trochę trudniejsza ze względu na polskich celników którzy “nie rabotają” . Plus taki że jak w aucie jest dziecko do 3 lat to Białorusini przepuszczają na początek kolejki – więc chociaż po ich stronie się nie czeka… kilka godzin na mostku… Dokładność kontroli po polskiej stronie żadna… a ja się bałem że do seroków się przyczepią ;p

  https://wolnemedia.net/bialorus-relacja-z-podrozy-prawda-jest-szokujaca/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.