Bezwarunkowy dochód podstawowy będzie przetestowany w Polsce

Opublikowano: 19.05.2022 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1699

W województwie warmińsko-mazurskim przeprowadzony zostanie pierwszy w naszym kraju eksperyment z bezwarunkowym dochodem podstawowym. Przez dwa lata co najmniej pięć tysięcy osób będzie więc otrzymywać miesięcznie 1300 złotych. Wspomniany obszar jak na razie wypada negatywnie pod względem sytuacji ekonomicznej mieszkańców.

Na świecie coraz częściej przeprowadza się eksperyment z bezwarunkowym dochodem podstawowym. Przez dwa lata na grupie dwóch tysięcy bezrobotnych testowała go Finlandia, natomiast w ubiegłym roku na taki krok zdecydowały się Niemcy.

W naszym kraju eksperyment zostanie przeprowadzony w położonych przy granicy z Rosją gminach województwa warmińsko-mazurskiego. Zostały one wybrane, bo wypadają one słabo we wszelkich statystykach dotyczących ubóstwa, bezrobocia czy aktywności ekonomicznej.

Pilotażowy program bezwarunkowego dochodu podstawowego miałby więc odwrócić negatywne trendy na tym obszarze, czyli zwłaszcza wyludnianie się. Autorzy projektu mają przy tej okazji zbadać szereg różnych zmiennych, dotyczących głównie dobrobytu, oszczędności, zadowolenia z życia czy zmian w relacjach międzyludzkich.

Eksperymentem ma zostać objętych od 5 do nawet 31 tys. osób. Każdy uczestnik otrzyma 1300 zł miesięcznie przez dwa lata, bez konieczności spełnienia jakichkolwiek warunków wstępnych.

Na podstawie: Interia.pl, PolsatNews.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. AlbertW41 19.05.2022 16:52

  Jak rzad uwielbia rozdawac nie swoje pieniadze. Ten eksperyment co on to da i czemu sluzy? Chca sprawdzic czy uda sie wyzyc za 1300zl? Moze testuja obywatelska emeyture, czy starczy na miske ryzu dziennie.

 2. Szwęda 19.05.2022 17:34

  1300 złotych to raczej odchody a nie dochód!… Przy dzisiejszych cenach wszystkiego, a ceny będą dopiero rosły, to jakikolwiek DOCHÓD powinien wynosić conajmniej 3-4 tysiące.
  A poza tym to te eksperymenty z odchodami podstawowymi zapewne to są próby przed wprowadzeniem NWO, całkowitym ubezwłasnowolnieniem i kontrolą społeczeństw.

 3. andi170 19.05.2022 20:58

  Ten nierząd nadaje się do utylizacji lub do wariatkowa z takimi pomysłami.Niech testują na sobie te polityczne hieny.

 4. Collega 19.05.2022 21:59

  Testują, tylko nieco inne kwoty.

 5. Admin WM 20.05.2022 08:10

  Testują tak, aby eksperyment okazał się fiaskiem. Czyli niezbyt wysoką kwotą, którą za chwilę zje hiperinflacja.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.