Bękarty. Życie bez tożsamości

Opublikowano: 04.08.2017 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Bękarty. Życie bez tożsamości

Liczba wyświetleń: 450

W Maroku, jak i w innych muzułmańskich krajach, seks pozamałżeński jest nielegalny. Samotne matki są pogardzane, a los ich dzieci jest przesądzony w momencie urodzenia; są dyskryminowane i piętnowane społecznie przez całe życie. Film ukazuje tę sytuację z punktu widzenia samotnej matki. Rabha El Haimer prowadzi batalię sądową o legalizację jej tradycyjnego małżeństwa, a w rezultacie o uznanie 8 – letniej córki przez ojca. Niezwykłe sądowe sceny: kłamstwa ojca dziecka i obelgi teścia oraz konfrontacja z matką, która wydała ją za mąż w wieku 8 lat, ukazują historię kobiety, która wbrew dyskryminacji i okrucieństwu, stara się walczyć o przyszłość swojego dziecka. Portrety innych kobiet w podobnej sytuacji, jak i działaczek stowarzyszenia, wspierającego samotne matki zarysowują szersze społeczne tło, stopniowo obalając stereotyp całkowitego ubezwłasnowolnienia kobiet muzułmańskich. Bohaterki dostrzegają niesprawiedliwość, jaka je spotyka i potrafią otwarcie ją oprotestować. Opowiadają o swoich związkach z mężczyznami, poruszając tematy tradycyjnie znajdujące się w strefie tabu jak seks, pieniądze i małżeństwo.


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.