Będzie więcej problemów psychicznych

Opublikowano: 29.03.2021 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1460

Jacek Koprowicz z Przychodni Zdrowia Psychicznego w Centralnym Szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji nie pozostawia wątpliwości. Skutki społeczne pandemii koronawirusa będą miały olbrzymi wpływ na kondycję psychiczną Polaków. Tymczasem w naszym kraju od dawna brakuje odpowiedniej ilości specjalistów.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową medyk twierdzi, że na razie Polaków w ryzach trzyma jeszcze stres. To on motywuje ich wciąż do działania, tym niemniej powoli mamy przechodzić z fazy rozstroju do fazy destrukcji. Stres wywołany przez zbyt duże emocje w postaci lęku przed chorobą i śmiercią oraz samą izolacją może mieć tak naprawdę demotywujące następstwa.

Objawy tego rozstroju można zaobserwować, gdy ludzie przestają być zdolni do wykonywania w odpowiedni sposób podstawowych czynności. Według Koprowicza problem ten pojawi się już niedługo, bo Polacy po lockdownie nie będą w stanie normalnie żyć. Stąd też lekarz spodziewa się niedługo sporego napływu nowych pacjentów.

Jednocześnie polska psychiatria nie jest na to przygotowana. Przez 30 lat miała ona być wyjątkowo zaniedbana. Koprowicz określa ją nawet mianem „niechcianego dziecka służby zdrowia”. Miała ona być więc potrzebna jedynie, aby „wariaci nie chodzili po ulicach i zamykać ich w czymś, co nazywano bardzo brzydko zakładami psychiatrycznymi”.

Kilka dni wcześniej rozmówca PAP był gościem programu TVP3, w którym mówił o swojej pracy w specjalnym szpitalu stworzonym na Stadionie Narodowym. Także i ten projekt ma negatywny wpływ na psychikę ludzi. Nie znajdują się bowiem w normalnej placówce, ale w miejscu często nie mającym nawet okien.

Na podstawie: DoRzeczy.pl, Lodz.tvp.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. Punkt Zero 29.03.2021 11:53

    #Irfy
    Moje dziecko ma 12 lat i jest od wielu miesięcy więzione w domu, cały dzień spędza przed komputerem na zdalnym nauczaniu, ma bóle i zawroty głowy oraz napady płaczu. Wieczorami nie może długo zasnąć. Te zmiany psychiczne jakie wywołały przestępcze państwo zostaną z nią na zawsze. Zgłosiłem sprawę na prokuraturę, ale chyba wszyscy wiemy co to da. Wielu rodziców ma takie problemy i absolutnie nic z tym nie robi. Mamy to na co zasługujemy, niestety. Tego co zrobili z dziećmi im nie daruje, nigdy.

  2. Punkt Zero 29.03.2021 12:46

    Ja również o to dbam, dodatkowo jest zakaz oglądania wiadomości, pojawił się pies o którym zawsze dzieci marzyły…
    Tylko nie wszyscy jesteśmy tacy sami i reagujemy na daną sytuację podobnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.