Baterie konopne są 8 razy wydajniejsze niż litowo-jonowe

Opublikowano: 09.10.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1238

Legendarny samochód Ford Model T pracował na biopaliwach konopnych, a także obejmował materiały biopolimerowe opracowane przy użyciu tej rośliny. Dzisiaj samochody zastępowane są nowoczesnymi samochodami elektrycznymi z akumulatorami. Niedawno odkryto, że elementy konopne są do 8 razy bardziej wydajne niż akumulatory litowo-jonowe.

Badacz Robert Murray Smith opublikował eksperyment na swoim kanale na „You Tube”, podczas którego zademonstrował wysoką wydajność baterii konopnych.

W 2014 r. Amerykańscy naukowcy odkryli, że włókno konopne można przekształcić w „superszybkie” superkondensatory, które są „lepsze niż grafen”. Przypomnijmy, że grafen jest syntetycznym materiałem węglowym lżejszym niż folia, i do tego jest kuloodporny. Jednak jego produkcja jest niezwykle droga. Analog konopny jest nie tylko lepszy w działaniu, ale także tysiąc razy tańszy.

Korzystając z syntezy hydrotermalnej, naukowcy przetworzyli resztki włókna łyka konopnego na nanorurki węglowe. „Ludzie zastanawiają się: dlaczego konopie? Odpowiadam: dlaczego nie? Mówi dr David Mitlin z Clarkson University (Nowy Jork) w wywiadzie dla BBC”. „Tworzymy materiały podobne do grafenu za jedną tysięczną ceny – i do tego z odpadów!”

Zespół dr Mitlina przetworzył włókna w superkondensatory, idealne do maszyn wymagających nagłych skoków mocy. Pod koniec 2018 r. Firma Alternet Electric Motorcycles (Teksas) ogłosiła, że współpracuje z Mitlinem, aby wyposażyć te produkty w swojej firmie-córce ReVolt Electric Motorbikes.

Od dawna wiadomo, że biopaliwa konopne są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych. Teraz okazało się, że roślina jest również przydatna do produkcji baterii i eliminuje potrzebę produkcji litu, który jest szkodliwy dla środowiska.

Tłumaczenie: Treborok
Źródła oryginalne: Kramola.info, Gismeteo.ru
Źródło polskie: Treborok.wordpress.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 09.10.2019 14:48

    Jak wejdą akumulatory 8 razy wydajniejsze, to będą pewnie 8 razy droższe i specjalnie będą postarzone żeby nie żyły zbyt długo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.