Barwniki, konserwanty i psychika dzieci

Opublikowano: 11.06.2018 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 977

Barwniki i konserwanty masowo stosowane w napojach, słodyczach i przetwarzanej żywności wpływają na psychikę dzieci.

Badania przeprowadził w 2007 r. na zlecenie brytyjskiej rządowej Agencji Standardów Żywieniowych zespół naukowców uniwersytetu w Southampton. Ujawniły one szkodliwy wpływ spożywania barwników i konserwantów na stan psychiczny dzieci (trzy- i ośmiolatków): m.in. robiły się one od nich bardziej hałaśliwe i trudniej im było się skupić.

Ogłoszenie rezultatów badań wywołało burzę. Stowarzyszenie konsumenckie „Sustain” wezwało Agencję do natychmiastowego wyznaczenia producentom terminu usunięcia szkodliwych barwników i konserwantów z napojów, słodyczy i przetworów, a pozarządowa organizacja nadzorująca standardy żywieniowe Food Commission wezwała producentów do dobrowolnego, ale szybkiego zmienienia składu swoich produktów.

Oczywiście takie działania są niezbędne, ale te badania to jedynie kolejny dowód na to, co każdy rozsądny rodzic powinien wiedzieć: wysoko przetworzone jedzenie nigdy nie będzie pełnowartościowe i nie wygra np. z jabłkiem, choćby wymienić w nim wszystkie chemiczne dodatki na nieszkodliwe. Nie tędy droga!

Źródło: Obywatel


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. gajowy 12.06.2018 10:36

    Niech jeszcze sprawdzą czy te substancje nie są przypadkiem fototoksyczne (wiele ksenobiotyków jest). Choć to w sumie nie ma dla medycyny większego znaczenia bo przecież i tak się mówi by Słońca unikać!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.