TSB prosił klientów, by pożyczali pieniądze od rodziny

Opublikowano: 24.11.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1388

Klienci TSB grożą odejściem z banku ponieważ nie dostali przelewów swoich zarobków. Co więcej pracownicy banku zaapelowali do klientów, że dopóki problem nie zostanie rozwiązany powinni sobie pieniądze pożyczyć od rodziny lub znajomych.

Bank zrzuca odpowiedzialność na pracę systemu informatycznego a dociekliwi pytają, czy to czasem nie były problemy z brakiem płynności (gotówki) oraz czy zachwalanie systemu bezgotówkowego nie jest wynikiem braku pieniędzy.

Za obecny problem z płatnościami raport z tego tygodnia obwinił zarząd banku i jego szefa technologii internetowej (IT). Hiszpańscy właściciele nie chcieli współpracować, a szefowie odrzucili część raportu.

Znany pożyczkodawca z głównej ulicy musiał oferować ludziom pożyczanie gotówki w nagłych wypadkach, ponieważ wpłaty na konta klientów nie zostały zrealizowane.

TSB poinformował, że „niewielka liczba” klientów – prawdopodobnie liczona w tysiącach – nie otrzymała pensji i czeków oraz powiedziano im, że gotówka powinna pojawić się na rachunkach do popołudnia. Klienci potrzebujący gotówki w nagłych wypadkach mogą skontaktować się z bankiem telefonicznie, lub odwiedzając oddziały banku.

W tym tygodniu pojawił się raport na temat ubiegłorocznego chaosu. Szefostwo banku zostało oskarżone o brak zdrowego rozsądku i doprowadzenie do takiej sytuacji poprzez swoje własne działania, które doprowadziły do zablokowania dwóch milionów klientów. W 2018 r. chaos spadł na miliony klientów TSB, gdy wystąpiły problemy z centrum informatycznym banku. 2 mln klientów nie mogło dokonywać swoich rozliczeń bo nie otrzymało wypłat.

Ludzie, którzy nie otrzymali wynagrodzeń powiedzieli, że teraz odejdą z TSB – a niektórzy twierdzili, że zamiast zaoferować im gotówkę w nagłych wypadkach na zapłacenie rachunków, zachęcano ich do „pożyczenia” od rodziny i przyjaciół.

Bank ogłosił w piątek po południu, że problem został rozwiązany.

Źródło: Brytol.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.