Bank Citi zwolni „niezaszczepionych” pracowników

Opublikowano: 09.01.2022 | Kategorie: Gospodarka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1681

Wielu pracodawców zwleka z nakazem szczepień czekając na decyzję Sądu Najwyższego, ale nie jeden z największych banków w Stanach Zjednoczonych. Bloomberg informuje, że Citigroup dał pracownikom „niezaszczepionym” na COVID-19 ultimatum – albo do 14 lutego 2022 r. przedstawią dowód, że przyjęli preparat mRNA, albo trafią na bezpłatny urlop, po którym zostaną zwolnieni.

„Niezaszczepieni” pracownicy mogą co prawda ubiegać się o zwolnienie z obowiązku przyjęcia preparatu z powodu religijnego lub medycznego, ale nie wiadomo, czy bank znajdzie dla nich stanowiska pracy.

Citi wstrzymał również dla „niezaszczepionych” pracowników wypłatę premii za rok 2021. Będą mogli ją otrzymać, jeśli podczas zwalniania zrzekną się z prawa do pozwania firmy za zwolnienie. Decyzja świadczy, że bank nie jest pewien legalności nakazu szczepień i zdaje sobie sprawę z nadchodzącej fali pozwów sądowych za medyczny mobbing i zwolnienia.

Zwolnieni, którzy na bezrobociu zmienią zdanie ws. przyjęcia preparatu, będą mogli ubiegać się o ponowne przyjęcie do Citi. „Zapraszamy do ubiegania się o inne stanowiska w Citi w przyszłości, o ile będą one zgodne z polityką szczepień Citi” – napisała firma w notatce.

Według agencji Bloomberg, ponad 90% pracowników Citigroup w USA zostało już „zaszczepionych”.

Decyzja Citi spotkała się z negatywnymi reakcjami opinii publicznej. Jeden z użytkowników „Twittera” zapytał, czy firma weźmie na siebie odpowiedzialność za wszelkie medyczne szkody spowodowane przez „szczepionki”, jak np. „prawie niegroźne” zawały serca, które zostały już powiązane z preparatami mRNA.

Opracowanie: Maurycy Hawranek
Na podstawie: ZeroHedge.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.