Banderowska rebelia na Ukrainie

Opublikowano: 22.07.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 596

Od kilku tygodni na Ukrainie trwa nowy zbrojny konflikt, zupełnie niezauważany w polskich mediach. Walki rozgorzały na Zakarpaciu a stronami konfliktu są bojówki neonazistowskiego Prawego Sektora i siły rządowe. Kilka dni temu w Mukaczewie doszło do zbrojnego starcia w wyniku którego zastrzelono 3 osoby.

Ataku na miasto dokonała grupa kilkudziesięciu bojowników Prawego Sektora. Neonaziści wycofali się z w góry i nie zamierzają poddać się wojskom rządowym. Poszło prawdopodobnie o kontrolę szlaków przemytniczych ze Słowacji i z Węgier.

Prezydent Petro Poroszenko wezwał lidera Prawego Sektora Dmytro Jarosza, żeby skłonił swoich podwładnych do poddania się. Skończyło się jednak na tym, że obie strony konfliktu zaczęły wzmacniać swoją obecność w obwodzie zakarpackim. Wojska rządowe starały się zablokować transporty neonazistów, ale na nic się to zdało, a wręcz przeciwnie to banderowcy utworzyli blokady przy drogach wyjazdowych z Kijowa i Lwowa. Celem było oczywiście uniemożliwienie transportów wojska ukraińskiego w celu pacyfikacji rosnącej w siłę banderowskiej rebelii na Zakarpaciu.

Polskojęzyczne media nic o tym nie wspominają, aby nie burzyć wykreowanego wizerunku Ukraińca przyjaciela Polaka, ale w wielu miastach Ukrainy, zwłaszcza na zachodniej jej części trwają liczne pochody banderowców, którzy ze względu na reakcję armii na poczynania ich kolegów domagają się dymisji ministra spraw wewnętrznych Ukrainy.

Oficjalnie popierają Prawy Sektor również dowódcy wielu skrajnie nacjonalistycznych formacji zbrojnych takich jak bataliony Azow czy Ajdar. Wygląda na to, że osobliwy sojusz neonazistów z oligarchami narodowości żydowskiej, jaki jakiś czas temu zawarto na Ukrainie, przechodzi do przeszłości.

Co więcej bojownikom Prawego Sektora nakazano zbrojny opór “reżimowi Poroszenki” jak nazwano obecną władzę w Kijowie. Zarządzono też alarm dla jednostek, a część z nich opuściła miejsca skoszarowania. Zapowiedziano, że jednostki rządowe, które ich zaatakują zostaną zlikwidowane.

Wygląda na to, że rozpoczyna się neonazistowska rebelia na Ukrainie. Nowi banderowcy są dumni z tego, że ich przodkowie wymordowali bestialsko setki tysięcy Polaków, z którymi współistnieli na Kresach Rzeczpospolitej przez kilkaset lat. To co dokonano na Wołyniu można porównać tylko do masakry Tutsi i Hutu w Rwandzie. Taki poziom cywilizacyjny zaprezentowali w latach czterdziestych ubiegłego wieku wynoszeni teraz na bohaterów masowi mordercy. Wielu z nich żyje sobie do dzisiaj w spokoju.

Trudno zrozumieć w chwili obecnej polską rację stanu. Wygląda na to, że ze względu na nakazany przez szefów z Waszyngtonu i Tel Awiwu kurs antyrosyjski, wolno mówić o ludobójstwie w Katyniu mimo, że popełniali je oficerowie NKWD pochodzenia żydowskiego. Nie wolno za to przypominać o zbrodniach ukraińskich na Polakach.

To tylko kwestia czasu gdy Polska znowu będzie miała problem z banderowcami. Widać ewidentnie, że rosną w siłę i na wojnie ukraińskiej pojawił się właśnie zachodni front, który może doprowadzić do tego, że powstanie tam nieprzyjazne Polsce państwo ze stolicą we Lwowie.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

14 komentarzy

 1. tobislawow 22.07.2015 10:07

  Mam wrażenie że tu RUSKIE …artykuły piszą.Prawy sektor robi to czego my nie zrobiliśmy w latach 90-tych z komuchami.
  Już tylko Max Kolonko mnie tu trzyma

 2. rumcajs 22.07.2015 12:51

  @@tobislawow@@
  Pisza także banderowcy udajacy polaków. Gośc pisze prawde, a mamy prawo pamietac zarówno katyń, jak i wołyń. I to nie ruskie wspominaja o odbieraniu polskich obecnie ziemi, a banderowski pomiot.
  Zatem aby maxa kolonko poogladac nie musisz byc na forum, mozesz dotrzec do jego stronki w inny sposób.
  Nie wychwalaj także prawego sektora, że to jak piszesz,::Prawy sektor robi to czego my nie zrobiliśmy w latach 90-tych z komuchami.::; bo zydowscy bandyci z nkwd robili te mordy w katyniu itd… w imie tych samych haseł. FASZYSTOWSKICH.

 3. Maximov 22.07.2015 13:09

  @tobislawow
  I znów głębokie niezrozumienie portalu WM.
  Tu są tylko prezentowane artykuły z innych źródeł, nikt ich dla WM nie pisze.
  To, że Rosjanie uprawiają swoją propagandę jest dość oczywiste.
  Zresztą Zachód robi to samo w mediach głównego ścieku.
  Użyj rozumu aby nie poddawać się propagandzie i wyławiaj właściwe informacje.

 4. tobislawow 22.07.2015 13:47

  To ja łowie panie i panowie gdzie się da.Mediów głównego nurtu mam dość choć spoglądam od czasu do czasu co u wroga słychać.Temat rozumiem bo mam wielu znajomych na Ukrainie.Prawy sektor nie ma nic do Polski, a wszelkie tego typu info to Moskal rozsiewa.U nich dalej mafia przy korycie siedzi.Wołyń pamiętam ale znam też genezę konfliktu.
  Walić Rosjan i polskich burżujów ,ot co,!

 5. sandvinik 22.07.2015 14:00

  a mnie poraża poziom ignorancji autorów-tylko tutsi i hutu?
  ok-słowacja-chrześcijańskie eldorado-lata 40 XXw
  wojna w serbii i kosowie lata 90
  tybet-lata 90
  syria-obecnie
  ukraina-lata 30 XXw-wielki głód
  dokonania czerwonych khmerów
  to tylko kilka przykładów.

  lista wojen jest dłuuuga-to że większość z nich ma dla nas takie samo znaczenie jak kangury w australii to inna sprawa.

 6. Piechota 22.07.2015 19:13

  Obecna “polska racja stanu” to jest ANTY polska racja stanu!!!
  A tak przy okazji, taki odpowiednik Prawego Sektora, w dodatku uzbrojony, to by się przydał w Polsce.

 7. tobislawow 22.07.2015 22:24

  Piechota popieram Cię na 100%!
  W Polsce zmiany nie nadejdą ot tak same , przykre to wszystko…
  Rozwarstwienie w społeczeństwie jest zbyt duże. Bogaci nie rozumieją potrzeb zwykłych ludzi, biedni poprzez własną głupotę uniżenie tyrają i często głosują na tych samych co bogaci co uważam za POLSKI FENOMEN. Myślą że im trochę skapnie z pańskiego stołu, a historia pokazała jaki to strumień wartki…Zawsze głosowałem na PIS ale ostatnio pani szydło rozwaliła mnie stwierdzeniem iż bohaterami Polski są przedsiębiorcy! A niech mnie…! Moje doświadczenie z tymi panami jest tragiczne, oszukiwanie na wypłatach, tragiczne warunki pracy i ciągłe narzekanie że im mało i nic z tego nie mają. Ciekawe skąd te fury i “domy złote”! Bohaterami Polski są szeregowi pracownicy którzy pracują za marne grosze, a jak mało to drugi albo i trzeci etat się trzaska i na przetrwanie wystarcza a o dobrach tego świata człowiek już nie marzy bo sił nie starcza. W innych krajach Europy taki człowiek wychodzi na ulicę i protestuje, bo ma gdzieś takie życie i rządy tych krajów muszą się z nimi liczyć. Jesteśmy karmieni piękną fałszywą tvnowską rzeczywistością i do większości to trafia.
  Niestety do Kukiza walą drzwiami i oknami ludzie z Samoobrony i z PO, dodać brak programu i też pustka powstaje że hej.
  Co pozostaje zatem ano walka, nie mówię że z karabinem w ręku ale masowe strajki i pokazanie przez to że nie ma zgody na taki podział dóbr. Dość straszenia Grecją , bo u nas jest gorzej !
  I na koniec nawiązując do tematu , u nich jest wojna , wielu ludzi ma broń pod ręką, tak więc nie dziwne że walczą z niesprawiedliwością. Zawsze po rewolucji musi dojść do weryfikacji i u nich to następuje. Możemy zazdrościć im ducha walki. Zacieśnić stosunki z Ukrainą winno być priorytetem państwa polskiego, nawet jeśli miałby tam rządzić prawy sektor. Wybaczaliśmy Niemcom to czemu nie Ukraińcom. Polska szlachta zgotowała nam bestialskie mord na Wołyniu i nie powinniśmy pozwolić żeby współczesna “arystokracja” ponownie doprowadziła państwo polskie do ruiny i tragedii.
  Panie Rumcajs i Maximow więcej otwartości w myśleniu życzę, to popłaca…
  Świat należy do nas…
  Walić PO!!!

 8. reotak1 23.07.2015 01:58

  tobisławow – rozumiem, że polski nick taki;) cyt.”Polska szlachta zgotowała nam bestialskie mord na Wołyniu i nie powinniśmy pozwolić żeby współczesna „arystokracja” ponownie doprowadziła państwo polskie do ruiny i tragedii.” nieźle znasz polski, ale za mało, żeby tu mącić:) zanim zaczniesz pisać podszkol się z historii nie tylko z broszurek. Naucz czegoś, żeby “polski pan” nie wykorzystywał Cię na budowie.
  “Zacieśnić stosunki z Ukrainą winno być priorytetem państwa polskiego, nawet jeśli miałby tam rządzić prawy sektor.” większego absurdu nie słyszałam. Mają nas Ukraińcy walić w pysk, jak czczeniem Bandery i innych bandytów, a my mamy z nimi współpracować? Skoro nie umieją zrozumieć, kto przyjaciel a kto wróg, niech zabiera ich Wielki Brat – zasłużyli sobie. ufff, takie idiotyczne teksty działają jak pałchta na byka:)
  Mam przyjaciół Ukraińców, ale oni takich bzdur nie wygadują.

 9. tobislawow 23.07.2015 08:12

  reotak-Twój mały wew świat nie może sobie poradzić z takimi informacjami, dlatego wystąpiła u Ciebie reakcja obronna w postaci ich odrzucenia i wytworzenia obrazu mojej osoby jako Banderowca:-)
  Pisać żem Polak z dziada i nazwisko szlacheckie z herbem jak się patrzy?Oj zrobiłem to…:-)
  Przez takich małych nacjonalistów dobrze w tym kraju nie będzie.Choć ja też mam nasrane jeśli chodzi o państwo Rosyjskie.
  Ty nie możesz przyjaźnić się z Ukraińcami bo masz blokady o chiałbym żebyś wiedział że tacy ludzie jak Ty często nieświadomie są powodem wytworzenia potworów, potworów takich jak na Wołyniu.Tamci sprawcy już nie żyją.Warto dyskutować z prawym sektorem co oficjalnie o tym myśli,twarzą w twarz!Żaden dupek z rządu jeszcze tego nie zrobił…

 10. edek 23.07.2015 08:26

  Najważniejsze są fakty. A więc:
  1. Mordowanie ludności cywilnej jest zbrodnią nazywaną ludobójstwem. Nie są ważne zaszłości historyczne. Mord to mord. I to Ukraińcy, zwykli ludzie mordowali swoich sąsiadów Polaków. Tylko za to że są Polakami.
  2. Mordu w Katyniu nie wykonali Rosjanie. Nie tylko. Mordowali komuniści (różnego pochodzenia) swoich przeciwników. Na rozkaz Stalina, Gruzina podobno…
  Mord Polskich żołnierzy itd. nie był czymś wyjątkowym w stalinowskim systemie. Komuniści mordowali wszystkich realnych i wyimaginowanych swoich przeciwników. I najwięcej zginęło z ich rąk Rosjan…
  3. Niemcy oficjalnie kilkukrotnie przeprosili Polskę za zbrodnie wojenne. Ukraińcy nie.
  4. Niemcy w zasadzie ścigają byłych zbrodniarzy i obecnych faszystów. Na Ukrainie faszyści czują się bezkarnie.

  Można różnie myśleć o Rosjanach, nie są niewiniątkami. Polacy też. Ale trzymajmy się najpierw faktów. Inaczej rozmowa zamienia się w wymianę inwektyw.

 11. tobislawow 23.07.2015 09:16

  No tak zbrodni dokonywali nie Niemcy a faszyści, nie Rosjanie a komuniści-spoko…
  Niemców z tego co pamiętam pierwsi przeprosili Polscy biskupi…
  Co do ścigania przez Niemców zbrodniarzy, to ostatnio było u nich jakieś święto jednego z nich na które pojechał nasz inteligent prezydent:-) Dodać jeszcze filmy które kręcą i Polska które je emituje to mamy piękne rozliczenie-pojednanie-nie chce takiego z Ukrainą…
  Nie ma polskiej polityki zagranicznej i to jest fakt

 12. edek 23.07.2015 17:12

  @tobislawow
  To tak trudno zrozumieć?
  Narodowy socjalizm wynosił na piedestał Niemców. Więc niejako całe Niemcy są odpowiedzialne za II wojnę światową. Komunizm nie był dokładnie przypisany Rosjanom. Był ponadnarodowy. INTERNACJONALISTYCZNY. Dzierżyński i wielu innych było polskimi zbrodniarzami. Komunistami. I naprawdę najwięcej komuniści wymordowali Rosjan.
  Co do rozliczeń Niemcy nie są idealni. Jednak coś z tym zrobili/robią. Ukraińcy uważają zbrodniarza banderę za swego bohatera narodowego. Stawiają mu pomniki. Hitlera pomników raczej nie ma w Niemczech. Czy się mylę?

  Zaprzeczasz faktom bo są niewygodne dla twojej wizji świata.

 13. tobislawow 23.07.2015 21:39

  Cała rewolucja na Ukrainie spełznie na niczym jeśli prawy sektor nie zrobi tam pożądku i to jest fakt.
  Najlepiej byłoby ich zapytać co sądzą o mordach na cywilnej ludności na Wołyniu, jeśli są z tego dumni to są zwykłymi zbirami a takich do ciupy się wsadza.Samo odwołanie do Bandery o tym nie świadczy.Porównanie i szukanie analogii z Hitlerem jest mylne

 14. edek 24.07.2015 07:30

  Porównanie z hitlerem mylne? Że niby bandera mniej ma na sumieniu? Mordowanie w bestialski sposób bezbronnych cywilów, dzieci, kobiet i starców jest najgorszą zbrodnią. Nie ważne jakie były motywy. Albo szuka się prawdy i sprawiedliwości albo relatywizuje morderców.

  Tak na marginesie to hitler z nsdap też zrobili porządek w Niemczech (to były lata po wielkim kryzysie). Dlatego też Niemcy masowo poparli jego politykę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.