Australia legalizuje medyczne magiczne grzyby i ecstasy

Opublikowano: 06.02.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1881

Australijska Administracja ds. Towarów Terapeutycznych (TGA) poinformowała w piątek, że zatwierdza substancje psychodeliczne MDMA i psilocybinę do użytku medycznego.

Od lipca psychiatrzy będą mogli przepisywać dwie substancje – lepiej znane jako ecstasy i magiczne grzyby – w leczeniu depresji i stresu pourazowego.

Dlaczego eksperci podjęli taką decyzję? Australijski organ nadzorujący narkotyki stwierdził, że znalazł „wystarczające dowody na potencjalne korzyści u niektórych pacjentów”. „Decyzja potwierdza obecny brak opcji dla pacjentów z określonymi, opornymi na leczenie chorobami psychicznymi. Oznacza to, że psilocybina i MDMA mogą być stosowane terapeutycznie w kontrolowanych warunkach medycznych”.

„Jednak pacjenci mogą być podatni podczas psychoterapii wspomaganej psychodelikami, co wymaga kontroli w celu ochrony tych pacjentów” – podał TGA. Pozwoli to praktykującym przepisywać leki tylko po indywidualnym zatwierdzeniu przez komisję etyki badań na ludziach. „Przepisywanie będzie ograniczone do psychiatrów, biorąc pod uwagę ich specjalistyczne kwalifikacje i wiedzę specjalistyczną w zakresie diagnozowania i leczenia pacjentów z poważnymi chorobami psychicznymi, z terapiami, które nie są jeszcze dobrze ugruntowane” – powiedział organ nadzorujący.

Chociaż władze wymienią te dwa składniki jako kontrolowane leki do użytku medycznego, to pozostaną one substancjami zabronionymi do wszystkich innych celów – ograniczając ich użycie do badań klinicznych.

Zwolennicy psilocybiny i MDMA mają nadzieję, że pewnego dnia lekarze będą mogli zastosować je w leczeniu uzależnienia od alkoholu, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych i zaburzeń odżywiania. „Jeśli pojawią się wystarczające nowe dowody na to, że te substancje będą korzystne w leczeniu innych schorzeń, TGA może rozważyć wnioski o wprowadzenie dalszych poprawek” – dodaje TGA.

Źródło zagraniczne: InfoWars.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szwęda 06.02.2023 16:20

    Grzyby zawierające psilocibinę powinny być wszędzie zalegalizowane, zarówno ich uprawa jak i zbiórka z pól służących np. jako pastwiska. Równolegle powinien być łatwy dostęp do informacji na temat tych grzybów, ich zbioru, suszenia, przyjmowania i działania. One posiadają ogromny potencjał leczniczy jeżeli chodzi o psychikę i duchowość człowieka. Na pewno byłyby prawdziwym wybawieniem dla ludzi terminalnie chorych, będących w śmiertelnej traumie. Podobnie w przypadku na razie na szczęście dozwolonych muchomorów czerwonych.

  2. MasaKalambura 06.02.2023 18:23

    W Polsce rośnie lepszy od muchomora czerwonego grzybek leczniczy.

    https://wylecz.to/ziola/lysiczka-lancetowata-wlasciwosci-wystepowanie-dzialanie/

    W artykule piszą, że głównie ew Jeleniej Górze, ale porasta ona wszystkie polskie góry, na pewno rośnie w Kampinoskim Parku, a więc pewnie wszędzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.