Atak na siedzibę służb specjalnych w Czadzie

Opublikowano: 29.02.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1316

Kilka osób zginęło w ataku na agencję wywiadowczą w Czadzie. Władze oskarżają o inspirację do ataku Yaya Dillo z opozycyjnej Partii Socjalistycznej bez Granic. Rząd mówi o „kilku ofiarach śmiertelnych” i dodaje, że sytuacja jest obecnie pod kontrolą.

Był to atak na biura Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, służby wywiadu wewnętrznego w Ndżamenie. Miał miejsce w nocy z wtorku na środę 28 lutego. Rząd Czadu natychmiast oskarżył działaczy Socjalistycznej Partii Bez Granic, której liderem jest Yaya Dillo.

„Sytuacja jest już całkowicie pod kontrolą” – zapewnił rząd Czadu w komunikacie prasowym wydanym w środę rano. Dodano, że „sprawcy tego czynu zostali aresztowani lub są poszukiwani i będą osadzeni”.

W dniu 28 lutego 2021 r. siły bezpieczeństwa wkroczyły do domu Yayo Dillo Djérou w Ndżamenie, zabijając pięciu jego krewnych, w tym matkę i syna i chcą go aresztować. W marcu 2021 r. Yaya Dillo Djerou zapewniał, że „wymierzy sprawiedliwość międzynarodową” przeciwko reżimowi Idrisa Déby’ego.

Ten rządził od puczu z 1990 roku. Dillo był przez pewien czas nawet członkiem rządu, ale został usunięty. Idriss Déby pozostawał u władzy przez 30 lat. Po jego śmierci, 20 kwietnia 2021, władzę w kraju przejęła junta wojskowa pod przewodnictwem gen. Mahamata Déby’ego Itno – syna zmarłego prezydenta.

Czad pozostaje bardzo niebezpiecznym krajem, by przypomnieć nie tak dawne porwanie w tym kraju polskiej lekarki.

Autorstwo: BD
Na podstawie: AFP
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.