Potrójny zamach bombowy w Czadzie

Opublikowano: 06.12.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 462

Na wyspie na jeziorze Czad doszło do trzech eksplozji. Okazało się iż był to potrójny zamach samobójczy, najprawdopodobniej przeprowadzony przez islamistów z Boko Haram. Według wstępnych szacunków, zginęło 27 osób a 80 zostało rannych.

Zamach miał miejsce w sobotę podczas cotygodniowego targu w Loulou Fou. Sprawcy wysadzili się w trzech różnych lokalizacjach, dlatego liczba zabitych i rannych z pewnością jeszcze wzrośnie. Obecnie trwa dochodzenie – służby będą próbowały ustalić czy rzeczywiście mamy do czynienia z atakiem terrorystycznym, chyba że ugrupowanie Boko Haram samo się do tego przyzna.

Potrójny zamach samobójczy w tym regionie miał również miejsce 10 października – zginęło wtedy 41 osób. W zeszłym miesiącu władze w Ndżamenie ogłosiły w pobliżu jeziora Czad stan wyjątkowy.

Terroryści z Boko Haram stosują te same metody co tzw. Państwo Islamskie ale zabijają znacznie więcej ludzi. Obecnie operują na terytorium Nigerii, Czadu, Nigru i Kamerunu. Wojska tych państw współpracują ze sobą ale nie są w stanie opanować trudnej sytuacji.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Yahoo.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.