Atak muzułmanów na protestujących przeciw budowie meczetu

Opublikowano: 23.07.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 790

Muzułmanie atakowali zwolenników EDL protestujących przeciwko budowie meczetu. Przewrócili policjantkę i grozili policji ochraniającej protest pobiciem. Dwóch policjantów odniosło niegroźne rany. Policjantka została powalona na ziemię, gdy maszerujący English Defence League ścierał się z przeciwnikami w proteście przeciwko budowie meczetu.

Po lewej – muzułmanie atakujący policję, po prawej – muzułmanin grożący członkom EDL poderżnięciem szyi

EDL zorganizowało wiec w Worcester, by zaprotestować przeciwko planom zbudowania meczetu za 3 miliony funtów. Policjantka została przewrócona na ziemię, gdy usiłowała powstrzymać tłum atakujący protestujących. Przemoc wybuchła między skrajnie prawicową grupą a agresywnymi muzułmanami. Aresztowano trzy osoby, a dwóch policjantów i zwolenników EDL odniosło obrażenia. Starcia spowodowały zakłócenie w pracy placówek handlowych. Całe zamieszanie trwało około 90 minut.

Dziesiątki policjantów utworzyły barierę na Broad Street pomiędzy zwolennikami English Defence League i około 200 protestującymi, w tym studentami, członkami związków zawodowych, muzułmańskimi radnymi i członkami lokalnej społeczności muzułmańskiej. Różni przeciwnicy EDL zachowywali się agresywnie i prowokująco. Podczas gdy zwolennicy EDL stali spokojnie na ulicy, muzułmanie atakowali ich i kordony policji. Jeden z muzułmanów odgrażał się, że podetnie im szyję. Pojawiły się doniesienia o rzucaniu przedmiotów w kierunku grupy EDL i obecnie trwają dochodzenia. Szokująco, walki wybuchły zaledwie kilka metrów od kupujących, w tym rodzin z małymi dziećmi.

Burmistrzem Worcester jest muzułmanin Jabba Riaz. Według statystyki zamieszczonej na MuslimsInBritain.org miejsc ustanowionych jako masjids (meczety) i pokoje modlitw w Wielkiej Brytanii jest 1934 z czego 492 działają na zasadzie fundacji i są także dotowane przez państwo brytyjskie. Według danych z 1917 roku najwięcej meczetów znajduje się w Anglii (1836). W Walii działa tylko 46 meczetów, w Szkocji 87, w Irlandii Północnej 4.

Źródło: Brytol.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. 4444 23.07.2018 15:35

  Eh ci “pokojowi i umiarkowani” muzułmanie…
  Aż strach pomyśleć co zrobili by ci radykalni wyznawcy Allaha.

  A… czekaj…

 2. MasaKalambura 23.07.2018 15:45

  Jak te dane pochodzą z 1917 roku, to są aktualne że aż strach.
  Polish Defence League całe szczęście zdechło.

 3. BrutulloF1 23.07.2018 16:47

  Gonić to ciemne bydło

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.