Arcydzieła XVII wieku w pojemniku na śmieci

Opublikowano: 22.06.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1042

Niemieccy policjanci zwrócili się do opinii publicznej po tym, jak dostali nietypowe zgłoszenie od 64-letniego mężczyzny, który znalazł w śmietniku na przystanku niedaleko miejscowości Ohrenbach dwa obrazy z XVII wieku.

Jak mówią oficerowie, historycy sztuki, którym przekazali obrazy do oceny, doszli do wniosku, że oba dzieła, namalowane farbą olejną to oryginały.

Zdaniem ekspertów jeden z obrazów, przedstawiający portret chłopca mógł namalować uczeń Rembranta, holenderski malarz Samuel van Hoogstraten (1627-1678). Data powstania tej pracy jest na razie nieznana. Drugi wyszedł natomiast spod pędzla Pietra Bellottiego, obraz datowany na 1665 rok przedstawia autoportret artysty.

Na podstawie: TheGuardian.com
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o