Arabski drugim najpopularniejszym językiem w Szwecji

Opublikowano: 03.06.2018 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 291

Język arabski stał się drugim najpopularniejszym językiem w Szwecji, tym samym wypierając na trzecie miejsce fińską mowę będącą przez setki lat ojczystym językiem dla największej grupy etnicznej poza Szwedami. Liczba osób posługujących się arabskim wzrosła gwałtownie po wybuchu kryzysu imigracyjnego sprzed trzech lat, który kosztuje zresztą szwedzkich podatników coraz większą ilość pieniędzy.

Dziennik „Svenska Dagbladet” opublikował artykuł jednego ze szwedzkich językoznawców, który przyznał, że w ciągu ostatnich trzech lat arabski stał się ojczystym językiem dla drugiej największej grupy mieszkańców Szwecji. Jeszcze w 2015 roku, czyli przed początkiem kryzysu imigracyjnego, wspomniany język fiński był pierwszą mową dla blisko 200 tysięcy ludzi, a arabski dla 155 tysięcy. Obecnie liczba osób używających głównie arabskiego miała wzrosnąć i tym samym wyprzeć fińskojęzyczną populację na trzecie miejsce.

Głównym czynnikiem wpływającym na taki stan rzeczy jest oczywiście gwałtowny napływ „uchodźców” z państw arabskich, lecz dodatkowo warto zauważyć, iż podnosi się średnia wieku fińskiej mniejszości w Szwecji.

To niejedyna ciekawa wiadomość z ostatnich dni. Najnowsze badania wskazują bowiem, że koszty utrzymania imigrantów są coraz większe. Obecnie szwedzkie państwo musi przekazywać na każdego z nich blisko 74 tysiące koron netto rocznie, podczas gdy przed napływem „uchodźców” wydatki te oscylowały wokół 60 tysięcy koron na jedną osobę ubiegającą się o możliwość stałego pobytu na szwedzkiej ziemi.

Na podstawie: FriaTider.se
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

A do pracy nie mogą ich pogonić. Z tego co wiem i co mówiła władza, są to bardzo pracowici ludzie. Z artykułu wnioskuję że to pasożyt który tylko się rozmnaża.