Wielkie firmy „podsłuchują” wyłączonymi mikrofonami

Opublikowano: 27.04.2022 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2234

Zgodnie z nowym, jeszcze nieopublikowanym, badaniem z Uniwersytetu Wisconsin-Madison jeśli zauważyłeś w przeszłości, że wyświetlają ci się reklamy oparte na czymś, o czym być może wspomniałeś znajomemu lub współmałżonkowi i myślałeś, że to tylko zbieg okoliczności, to się mylisz.

Według komunikatu prasowego instytucji naukowcy twierdzą, że zbadali „wiele popularnych aplikacji”, aby określić, jakie dane są w stanie przechwycić, nawet gdy użytkownik ma wyciszony mikrofon na swoim urządzeniu. W komunikacie prasowym nie wspomniano, które aplikacje zostały zbadane, ale to, co odkryli naukowcy, jest wystarczająco potępiające, że ich badanie zostało według Reclaim The Net zaakceptowane na sympozjum Privacy Enhancing Technologies Symposium 2022.

„Wykorzystali narzędzia do analizy binarnej środowiska uruchomieniowego, aby śledzić nieprzetworzony dźwięk w popularnych aplikacjach do wideokonferencji, gdy dźwięk przemieszczał się z aplikacji do sterownika audio komputera, a następnie do sieci, gdy aplikacja była wyciszona” – napisano w komunikacie prasowym. „Odkryli, że wszystkie testowane przez nich aplikacje od czasu do czasu zbierają nieprzetworzone dane dźwiękowe, gdy nagrywanie dźwięku jest wyłączone, przy czym jedna popularna aplikacja zbiera informacje i dostarcza dane na swój serwer w tym samym tempie, niezależnie od tego, czy mikrofon jest wyciszony, czy nie”.

Z pomocą sztucznej inteligencji (AI), a także uczenia maszynowego, wielkie technologiczne firmy są w stanie wykorzystać surowe dane audio w celu wyciągnięcia dokładnych wniosków na temat użytkowników. Naukowcy biorący udział w badaniu wykorzystali technologie, aby zobaczyć, jakie wnioski mogą wyciągać te firmy i stwierdzili, że są one dość trafne.

Według streszczenia badania uzyskanego przez „The Next Web”: „Korzystając z przechwyconego ruchu sieciowego w drodze do serwera telemetrii, wdrażamy klasyfikator aktywności w tle typu „proof-of-concept” i demonstrujemy wykonalność wnioskowania o trwającej aktywności w tle podczas spotkania — gotowanie, sprzątanie, pisanie na klawiaturze itp. Osiągnęliśmy 81,9% makro dokładności podczas identyfikowania sześciu typowych czynności wykonywanych w tle przy użyciu przechwyconych wychodzących pakietów telemetrycznych, gdy użytkownik był wyciszony”.

Innymi słowy, studenci studiów magisterskich na uniwersytecie byli w stanie odkryć, co użytkownik aplikacji do wideokonferencji robi w tle, podczas gdy mikrofon ich urządzenia był wyciszony i byli trafni w 80 procentach. „Jeśli chodzi o kamerę to możesz ją wyłączyć, a nawet położyć na ną rękę i bez względu na to, co robisz, nikt cię nie zobaczy. Nie sądzę, że to samo można zrobić z mikrofonem” – powiedział główny autor badania, Kassem Fawaz.

Krótko mówiąc, wielkie firmy technologiczne zdecydowały, że bez względu na wszystko, nie muszą przestrzegać rzekomych gwarancji prywatności zawartych w Czwartej Poprawce do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, aby mogły stale sprzedawać ci towary i usługi, a także pozyskiwać głęboko prywatne informacje, które mogą być później wykorzystane do szantażowania cię – i robią to za wiedzą i na polecenie federalnego rządu.

Teraz wiesz, dlaczego Kongres odmawia podjęcia walki z wielkimi firmami technologicznymi: prawdopodobnie te firmy mają wszystkie dobra dla każdego członka i grożą ujawnieniem każdemu, kto sprzeciwia się ich przejęciu władzy.

Jeden z ustawodawców, republikanin z Florydy, Matt Gaetz, niedawno wypowiedział się na ten temat, zauważając, że jego koledzy nie powstrzymują tych wielkich firm, ponieważ są opłacani przez „właścicieli” tych firm. „Kongres nie powstrzyma Big Techu, ponieważ Kongres jest kupiony przez Big Tech” – powiedział Gaetz we wrześniu 2020 r., kiedy platformy cenzurowały potępiające informacje na temat kandydata na prezydenta Demokratów Joe Bidena. „Jest po prostu zbyt wielu członków Izby Reprezentantów i Senatu, którzy należą do Big Techu albo z powodu darowizn politycznych, albo dlatego, że członkowie ich rodzin są zatrudniani przez te firmy” – dodał.

Autorstwo: JD Heyes
Na podstawie: TheNextWeb.com, ReclaimTheNet.org, Wisc.edu
Źródło oryginalne: NaturalNews.com


TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 27.04.2022 19:20

    Jeżeli nie ma takiej konieczności to staraj się zawsze mieć wyłączony internet i namierzanie satelitarne w swoim smartfonie – o ile w ogóle twój smartfon ma możliwość ich wyłączenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.