Angielska policja domaga się używania armatek wodnych

Opublikowano: 24.01.2014 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 576

Oficerowie policji w Wielkiej Brytanii wzywają minister spraw wewnętrznych Therese May do usankcjonowania używania armatek wodnych podczas protestów w Anglii i Walii. Nie jest to wynikiem analizy imigranckich rozruchów, które wstrząsnęły Londynem w 2011 roku. Chodzi o odbywające się obecnie protesty przeciwko planom oszczędnościowym rządu.

Według raportu przygotowanego przez Stowarzyszenie Komendantów Policji (ACPO), zezwolenie na użycie „surowych środków” przeciwko demonstracjom, które mogą spowodować obecne oraz przyszłe cięcia w sektorze publicznym, wypełnią „lukę operacyjną”, z którą boryka się angielska policja.

Angielskie służby policyjne stosują armatki wodne podczas zamieszek w Irlandii Północnej, ale nigdy nie były one stosowane na terenie Wielkiej Brytanii. Teraz komendanci policji domagają się usankcjonowania używania armatek przeciwko protestującym na terenie Anglii i Walii. Chcieliby oni aby sprawa ta rozwiązana została w tym roku. W uzasadnieniu swoich żądań przywołują oni wprawdzie imigranckie zamieszki, protesty przed ambasadą Izraela ale podkreślają, że ich główne obawy dotyczą protestów odnośnie działań rządu. Obecnie i w przyszłości.

Krytycy żądań policjantów mówią, że wprowadzenie do użycia armatek wodnych będzie tłumieniem demokratycznego prawa obywateli do protestów oraz oznaką coraz większej militaryzacji policji. Mówią także, że armatki wodne, wbrew pozorom, nie są bezpieczną bronią i przytaczają przykłady poważnych obrażeń demonstrantów po ich użyciu.

Na podstawie: Press TV
Źródło: Autonom


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.