Amerykanie nie wiedzą, gdzie jest na mapie Syria

Opublikowano: 21.10.2018 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2142

„Czasem mówi się, że Amerykanie nie są mocni w geografii, a nowe badanie potwierdza, że to prawda”, pisze „The Daily Mail”.

W teście geograficznym, w którym wzięły udział dwa tysiące osób — po tysiącu z każdego z obu kontynentów — mieszkańcy Europy „łatwo wyprzedzili Amerykanów”. Uczestnicy badania zostali poproszeni o wskazanie 16 krajów na czystej, interaktywnej mapie świata: Chiny, Indie, Japonię, Koreę Północną, Wietnam, Egipt, Irak, Afganistan, Iran, Izrael, Syrię, Maroko, Somalię, Nigerię, Brazylię i Wenezuelę.

Najczęściej znajdowano na mapie Chiny, a najrzadziej — Nigerię. Ponadto ankieta wykazała, że tylko 28,2% Amerykanów było w stanie prawidłowo wskazać, gdzie jest Syria.

Europejczycy również zostali przetestowani na to, czy umieją wskazać amerykańskie stany na mapie. Zgodnie z wynikami badania, takie stany jak Floryda i Kalifornia, które każdego roku przyjmują dużą liczbę turystów, zostały prawidłowo wskazane, zauważa „Daily Mail”.

Amerykanie zostali poproszeni o znalezienie 11 krajów europejskich. Najprostszym dla Amerykanów było znalezienie Hiszpanii i Wielkiej Brytanii — udało się to odpowiednio, 70% i 69% Amerykanów. Większość miała trudności ze wskazaniem Chorwacji — tylko 21,1% Amerykanów ją znalazło.

Również w przypadku Ukrainy wszystko okazało się nie takie proste: tylko 45% Amerykanów mogło ją znaleźć, a 15,2% zamiast niej wskazało sąsiednią Białoruś.

Brytyjska gazeta, opierając się na wynikach testów, zakłada, że niektórzy uczestnicy badania w ogóle nie uczęszczali na zajęcia z geografii szkolnej.

Na przykład dziewięć osób pomyliło Rosję z Hiszpanią, 15 było przekonanych, że Kazachstan to Niemcy, a trzy kolejne zamieniły miejscami Danię i Uzbekistan, pisze „The Daily Mail”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 1 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. agama 21.10.2018 12:25

    własnego pępka by nie zlokalizowali, a chcą rządzić światem

  2. BrutulloF1 21.10.2018 14:15

    Jaja by były jakby się okazało ilu wie gdzie leży Izrael.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.