Aktywistki od Matki Boskiej Tęczowej niewinne

Opublikowano: 03.03.2021 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1563

Sąd w Płocku orzekł, że trzy aktywistki nie złamały prawa. Wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą nie może być traktowany jako obraza uczuć religijnych, ponieważ intencją oskarżonych nie było obrażenie ani znieważenie katolików – argumentowała na rozprawie sędzia.

Sprawa trzech aktywistek – Elżbiety Podleśnej, Anny Prusak i Joanny Gzyry-Iskandar, które w zeszłym roku zareagowały na homofobiczną instalację grobu pańskiego w kościele w Płocku znalazła swój finał w sądzie. Dziś, podczas trzeciej już rozprawy o obrazę uczuć religijnych sędzia orzekła, że kobiety są niewinne zarzucanych im czynów.

Sprawa zaczęła się w 2019 roku, kiedy aktywistki rozkleiły w okolicach kościoła plakaty z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli oraz listę biskupów, odpowiedzialnych za krycie pedofili. Policja namierzyła kobiety i wszystkim trzem postawiono zarzuty o obrazę uczuć religijnych.

Sąd uznał, że ich zamiarem nie było obrażanie katolików, a zwrócenie uwagi na kwestie homofobii w kościele katolickim. Sąd określił ich działania jako prowokujące, jednak mieszczące się w granicach wolności słowa.

Jedną z oskarżycieli, oprócz księdza z płockiej parafii, była Kaja Godek, działaczka pro-life, która już zapowiedziała że będzie się odwoływać od wyroku, ponieważ według niej sąd „przyzwolił na lewacką agresję na Boga i Jego Matkę oraz na katolików”.

Kaja Godek walczy przeciwko prawom człowieka na kilku frontach- od całkowitego zakazu aborcji po zakaz związków partnerskich. W swojej działalności opierając się na katechizmie kościoła katolickiego zajmuje się szerzeniem homofobicznych treści. „Katolicy są najbardziej dyskryminowaną grupą społeczną, a sądy Rzeczypospolitej Polskiej powinny chronić ich przed przemocą, także ze strony aktywistów LGBT” – napisała na swoim „Facebooku”.

Autorstwo: Rut Kurkiewicz-Grocholska
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. 3steta 03.03.2021 21:35

    Godek mówi,że tęcza z Matką Boską obraża. Natomiast Papież coraz łagodniej odnoszący się do homoseksualizmu i zwolennikiem ochrony prawnej tej mniejszości – już nie obraża jej uczucia religijne ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.