Aktorka Emma Watson wyraziła solidarność z Palestyną

Opublikowano: 06.01.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1757

Aktorka Emma Watson, najbardziej znana jako Hermiona Granger z sagi o Harrym Potterze, zadeklarowała na „Instagramie” solidarność z walką Palestyńczyków o wolne państwo. Wpis zebrał ponad 1 200 000 pozytywnych reakcji, a ze strony dyplomatów izraelskich doczekał się zjadliwej krytyki.

3 stycznia Emma Watson, która znana jest również jako aktywistka na rzecz praw kobiet, opublikowała na „Instagramie” wpis z wyrazami solidarności z Palestyńczykami. Zamieściła fotografię opublikowaną w maju przez grupę Bad Activism Collective. Widoczni są na niej ludzie protestujący przeciwko wysiedleniom z dzielnicy Szajch Dżarrah w Jerozolimie Wschodniej, demonstrujący pod hasłem „Wolna Palestyna”. Na pierwszy plan wysuwa się napis „Solidarność to czasownik”, sugerujący aktywne wsparcie.

Watson opatrzyła zdjęcie cytatem z Sary Ahmed, australijskiej teoretyczki feminizmu, badaczki zagadnień postkolonializmu, tożsamości i queer. Czytamy w nim, że „Solidarność oznacza zaangażowanie i pracę, a także uznanie, że nawet jeśli nie mamy tych samych uczuć, tego samego życia i takich samych ciał, to żyjemy we wspólnej przestrzeni”.

Post Emmy Watson wywołał gwałtowne reakcje izraelskich dyplomatów. „Gryffindor traci 10 punktów za antysemityzm” – napisał na „Twitterze” były przedstawiciel Izraela w ONZ Danny Danon. Do filmów, które uczyniły Watson sławną, nawiązał również Gilad Erdan, obecny przedstawiciel Izraela w ONZ. Pouczył on odtwórczynię roli Hermiony, że magia działała tylko w świecie Harry’ego Pottera. Wytłumaczył przy okazji, do czego on sam użyłby zaklęć.

„Gdyby było inaczej, magia używana w świecie czarodziejów mogłaby wyeliminować zło Hamasu (który uciska kobiety i dąży do unicestwienia Izraela) i Autonomii Palestyńskiej (która wspiera terror). Byłbym za!” – napisał dyplomata na „Twitterze”.

Sympatia użytkowników mediów społecznościowych jest jednak zdecydowanie po stronie aktorki. Wśród ponad 100 tys. komentarzy na jej profilu na „Instagramie” dominują palestyńskie flagi i wyrazy wdzięczności za to, że „stanęła po właściwej stronie” i „jest prawdziwą humanistką”. Inni użytkownicy chcą dodać Gryffindorowi punkty, a na „Twitterze” sugerują, że magia prędzej zadziałałaby przeciwko izraelskim żołnierzom. Ponadto wybrzmiewa niedowierzanie, że dość ogólny obrazek i cytat wywołały tak nerwową reakcję.

Autorstwo: Małgorzata Kulbaczewska-Figat
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MasaKalambura 06.01.2022 21:46

    Niestety w Hollywood już raczej kariery nie będzie…

    Z drugiej strony może właśnie stety. Kto by komuś, kogo lubi, życzył losu aktora? Lub co gorsza aktorki w Hollywoodzie? Toż to najgorsza sodomia i gomoria

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.