Abraham aresztowany po próbie złożenia ofiary z syna

Opublikowano: 29.09.2014 | Kategorie: Opowiadania, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 485

Beer Szeba, Ziemia Kanaan – władze kananejskie umieściły dzisiaj Abrahama w areszcie, oskarżając go o narażenie życia jego syna przez usiłowanie złożenia dziecka w ofierze PANU.

Abraham, ojciec dwojga dzieci mieszkający w mieście Hebron, został aresztowany wczoraj po południu przez Oddział Negewski Departamentu Policji Kanaanu po tym, jak jego rysopis podano policji w Okręgu Moria, gdzie jak się twierdzi, ten incydent miał miejsce.

Podejrzany ma zostać postawiony w stan oskarżenia jeszcze dzisiaj pod zarzutem lekkomyślnego narażenia swojego syna na niebezpieczeństwo. Wiek dziecka nie jest podany, a jego tożsamość ukryta do czasu wyjaśnienia legalności jej upublicznienia. Dziecko zostało odebrane zapobiegawczo przez jebusyckie władze socjalne.

Według wstępnego oskarżenia Abraham był wczoraj rano na szczycie Góry Moria w okolicy Salem; świadkowie mówią, że związał ręce i nogi swojego syna, umieścił go na ołtarzu i przyłożył nóż ofiarny do szyi chłopca. Ostatecznie Abraham nie zranił dziecka fizycznie i zamiast tego zarżnął barana, którego znalazł w pobliżu, ale policja i urząd opieki nad dziećmi są zaniepokojeni, że ten epizod odzwierciedla niezdrowe środowisko domowe.

Abraham, który kilkadziesiąt lat temu imigrował na te tereny z Aram, nie opierał się aresztowaniu i współpracuje z policją. Podobno powiedział im, że działał na bezpośredni rozkaz PANA. To, jak również inne aspekty zachowania Abrahama spowodowały, że policja zarządziła badanie psychiatryczne.

Izmael, członek gospodarstwa domowego Abrahama, powiedział policji, że nie był świadomy wydarzeń na szczycie Góry Moria. „Wybraliśmy się właściwie na wycieczkę i wczoraj rano tata i mój brat poszli na górę. Zabrali trochę drewna, ale tata powiedział, że zaraz wrócą”. Powiedział, że zaszokowały go te oskarżenia i odmówił dania im wiary. „Wiem, że nie jestem faworytem, jeśli więc tata chciał pozbyć się któregoś ze swoich dzieci, to byłbym pierwszy na liście. Mowy nie ma, żeby zrobił coś tak szalonego mojemu młodszemu bratu”.

Policja pokrótce przesłuchała Izmaela i puściła go do domu. Rzecznik policji, Hiw, odmówił podania szczegółów, ale inne źródła w departamencie, zachowując anonimowość, ponieważ nie były autoryzowane do omawiania trwającego śledztwa, wzmiankowały, że policja i urząd opieki nad dziećmi skupią się na wcześniejszych wydarzeniach w historii rodziny Abrahama, włącznie z epizodem, który miał miejsce wiele lat temu, kiedy nakazał on obrzezanie wszystkich męskich członków rodziny. Te same źródła ostrzegły, że doniesienia o innych możliwych wykroczeniach mogą pochodzić od filistyńskich sąsiadów, znanych z wrogiego stosunku do Abrahama, a więc muszą być traktowane z podejrzliwością.

Nie udało się uzyskać komentarza od Sary, żony Abrahama i matki zagrożonego dziecka.

Autor: David Swidler
Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska
Źródło oryginalne: Preoccupied Territory
Źródło polskie: Listy z naszego sadu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
darian
Użytkownik
darian

(Naruszenie regulaminu punkt 5b)