Liczba wyświetleń: 717
Podczas 52. sesji Rady Miasta Krakowa radni postanowili przyjąć program „Otwarty Kraków”. Realizacja programu opierać się ma na „budowie społeczeństwa otwartego, które włącza mniejszości narodowe i etniczne oraz cudzoziemców w nurt wspólnego życia oraz wykorzystuje pozytywny potencjał wynikający z wielokulturowości i różnorodności” – wynika z opublikowanej na oficjalnej stronie miasta informacji.
Program, na którego realizację zostanie wydanych kilkaset tysięcy złotych z budżetu miasta, zacznie funkcjonować w przyszłym roku i ma uczyć Krakowian postawy zwanej wyświechtanie tolerancyjną oraz zapewnić mieszkańcom Krakowa i cudzoziemcom równy dostęp do miejskich świadczeń i usług, a także współpracę pomiędzy przedstawicielami mniejszości i cudzoziemców a samorządem.
Wśród priorytetowych zadań znajduje się również dołączenie miasta królów Polski do sieci Miast Międzykulturowych przy Radzie Europy i Komisji Europejskiej. W jego ramach założono też pomoc w aklimatyzacji cudzoziemcom.
W rozmowie z Polskim Radiem dyrektor wydziału spraw społecznych krakowskiego magistratu Jan Żądło mówi: „Program zakłada między innymi uruchomienie punktów informacji w językach obcych dla imigrantów i przetłumaczenie procedur urzędowych oraz specjalne programy edukacyjne mają zapobiegać aktom rasizmu, ksenofobii i antysemityzmu.”
Za przyjęciem programu głosowała część radnych Prawa i Sprawiedliwości.
Na podstawie: krknews.pl
Źródło: 3Droga.pl
pozytywny potencjał-chyba do wyładowań kulturowostatycznych jak Calais albo Kolonii. a co tam-Krakusy to cwaniaki więc sobie poradzą z tymi pomysłami z Berlina rodem. a przynajmniej ja w nich wierze.
Kwestią czasu jest dołączenie Krakowa do sieci miast „Strong cities network”. Sieć pozwoli uzyskać miastom suwerenność wyspową – tak potrzebną NWO do kreowania Nowego Człowieka. Kraków, Wrocław, Poznań wyraźnie wyprzedzają Polskę „B” i „C” w krzewieniu multikulti.
za to smogiem Kraków wyprzedza nawet Hutę Katowice…
Czy ktoś wie na jakie języki będą tłumaczone te procedury?
Warto też załączyć słowniczek, np: Anty Jude = Przeciw Cracovii (przecież kibice Cracovii sami nazywają się Jude Gang).
Radni Sorosa chyba
Mieszkańcy polskich miast muszą niestety poczekać jeszcze 25 miesięcy na normalizację. W 2018 będą wybory a opcje niemieckie, brukselskie takie jak po, n i psl czy inne nowe typu razem dostaną mocnego kopa w dupę.