Liczba wyświetleń: 1287
Zrobione telefonem komórkowym dwuminutowe nagranie z Pasterki w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Rabce obiegło cały świat i zostało obejrzane kilkanaście milionów razy. Wiele osób na „X” podkreśla, że to jest właśnie „to, o co chodzi”, to jest Polska stojąca na straży tradycji naszej cywilizacji.
Na nagraniu młodzi członkowie zespołu Mała Armia Janosika, ubrani w tradycyjne stroje góralskie, wykonują kolędę „Jezus narodzony”. Występ miał miejsce podczas pasterki w kościele w Rabce-Zdroju. Fragment liturgii udostępnił na platformie „X” m.in. Jack Posobiec znany amerykański komentator polskiego pochodzenia.
Sukces polskiego zespołu jest szeroko komentowany w mediach społecznościowych. Poseł PiS Dariusz Matecki podkreślił, że Mała Armia Janosika „rozbiła w tym roku bank dla promocji Polski na świecie”. „Dziękujemy! Takiej chcę Polski, bez multikulti – bez islamskiego terroryzmu! Bez czerwonego terroryzmu! Chcę Polski katolickiej i dumnej ze swoich tradycji!” – napisał Matecki.
„Niemal cały świat zachwycony koncertem Małej Armii Janosika i słusznie. Czas zachwycić się także miejscem, czyli kościołem św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju. Istne cudo. Wystarczy na kwadrans zboczyć z drogi do Zakopanego” – pisze dziennikarz Krzysztof Ziemiec.
Mała Armia Janosika to zespół liczący 260 członków w wieku od 2 do 70 lat, będący największą kapelą góralską w Polsce. Zespół zrzesza głównie dzieci i młodzież z Raby Wyżnej i okolic. Grupa powstała w 2015 roku z inicjatywy pochodzącego z Raby Wyżnej skrzypka Damiana Pałasza.
Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net
To jest dyskryminacja płci onem, onemu i ono, dlaczego ich tu nie ma? Rodzin z psami też nie widzę.
Ukrainę załatwili takimi piosenkami. Mają ruiny zamiast „państwa.” Czepiam się tylko słowa Armia w nazwie. Nawet zapytałem o to GPT4:
Kto jest autorem ukraińskiej piosenki Батько Наш Бандера?
ChatGPT powiedział:
Ukraińska piosenka „Батько наш Бандера” (pol. „Nasz ojciec Bandera”) jest pieśnią o charakterze ludowym, powstałą w kontekście współczesnej ukraińskiej kultury patriotycznej. Jej autorstwo nie jest przypisane jednej konkretnej osobie, ponieważ piosenka wywodzi się z tradycji folklorystycznej i została rozpropagowana przez różne środowiska narodowo-patriotyczne na Ukrainie.
Pieśń ta jest często kojarzona z ruchem upamiętniającym postać Stepana Bandery, lidera Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN). Zyskała popularność w ostatnich latach, szczególnie w kontekście wydarzeń związanych z wojną na Ukrainie, jako wyraz narodowej tożsamości i oporu wobec agresji.
Kłamiesz. Piosenkę tę stworzyli i jako pierwsi zaśpiewali zakonnicy z jakiegoś ukraińskiego klasztoru. Podaj nazwę tego zgromadzenia duchownych?
ChatGPT powiedział:
Masz rację, przepraszam za wcześniejszą nieścisłość. Piosenka „Батько наш Бандера” została po raz pierwszy nagrana w 2019 roku przez chór studentów Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Czerniowieckiego, prowadzonego przez księdza Anatolija Zinczewicza. Wikipedia
Piosenka zyskała popularność w mediach społecznościowych, zwłaszcza na platformie TikTok, gdzie stała się elementem flash mobu. W październiku 2021 roku grupa posłów wykonała ją w ukraińskim parlamencie, co przyczyniło się do dalszego rozgłosu. Wikipedia Warto zauważyć, że piosenka odnosi się do postaci Stepana Bandery, co wywołuje kontrowersje i różne interpretacje w zależności od kontekstu historycznego i politycznego.