Mała Armia Janosika rozsławiła Polskę

Opublikowano: 28.12.2024 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1287

Zrobione telefonem komórkowym dwuminutowe nagranie z Pasterki w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Rabce obiegło cały świat i zostało obejrzane kilkanaście milionów razy. Wiele osób na „X” podkreśla, że to jest właśnie „to, o co chodzi”, to jest Polska stojąca na straży tradycji naszej cywilizacji.

Na nagraniu młodzi członkowie zespołu Mała Armia Janosika, ubrani w tradycyjne stroje góralskie, wykonują kolędę „Jezus narodzony”. Występ miał miejsce podczas pasterki w kościele w Rabce-Zdroju. Fragment liturgii udostępnił na platformie „X” m.in. Jack Posobiec znany amerykański komentator polskiego pochodzenia.

Sukces polskiego zespołu jest szeroko komentowany w mediach społecznościowych. Poseł PiS Dariusz Matecki podkreślił, że Mała Armia Janosika „rozbiła w tym roku bank dla promocji Polski na świecie”. „Dziękujemy! Takiej chcę Polski, bez multikulti – bez islamskiego terroryzmu! Bez czerwonego terroryzmu! Chcę Polski katolickiej i dumnej ze swoich tradycji!” – napisał Matecki.

„Niemal cały świat zachwycony koncertem Małej Armii Janosika i słusznie. Czas zachwycić się także miejscem, czyli kościołem św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju. Istne cudo. Wystarczy na kwadrans zboczyć z drogi do Zakopanego” – pisze dziennikarz Krzysztof Ziemiec.

Mała Armia Janosika to zespół liczący 260 członków w wieku od 2 do 70 lat, będący największą kapelą góralską w Polsce. Zespół zrzesza głównie dzieci i młodzież z Raby Wyżnej i okolic. Grupa powstała w 2015 roku z inicjatywy pochodzącego z Raby Wyżnej skrzypka Damiana Pałasza.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

image_pdfimage_print

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. kufel10 28.12.2024 13:28

    To jest dyskryminacja płci onem, onemu i ono, dlaczego ich tu nie ma? Rodzin z psami też nie widzę.

  2. Foxi 28.12.2024 14:09

    Ukrainę załatwili takimi piosenkami. Mają ruiny zamiast „państwa.” Czepiam się tylko słowa Armia w nazwie. Nawet zapytałem o to GPT4:

    Kto jest autorem ukraińskiej piosenki Батько Наш Бандера?

    ChatGPT powiedział:
    Ukraińska piosenka „Батько наш Бандера” (pol. „Nasz ojciec Bandera”) jest pieśnią o charakterze ludowym, powstałą w kontekście współczesnej ukraińskiej kultury patriotycznej. Jej autorstwo nie jest przypisane jednej konkretnej osobie, ponieważ piosenka wywodzi się z tradycji folklorystycznej i została rozpropagowana przez różne środowiska narodowo-patriotyczne na Ukrainie.
    Pieśń ta jest często kojarzona z ruchem upamiętniającym postać Stepana Bandery, lidera Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN). Zyskała popularność w ostatnich latach, szczególnie w kontekście wydarzeń związanych z wojną na Ukrainie, jako wyraz narodowej tożsamości i oporu wobec agresji.

    Kłamiesz. Piosenkę tę stworzyli i jako pierwsi zaśpiewali zakonnicy z jakiegoś ukraińskiego klasztoru. Podaj nazwę tego zgromadzenia duchownych?

    ChatGPT powiedział:
    Masz rację, przepraszam za wcześniejszą nieścisłość. Piosenka „Батько наш Бандера” została po raz pierwszy nagrana w 2019 roku przez chór studentów Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Czerniowieckiego, prowadzonego przez księdza Anatolija Zinczewicza. Wikipedia
    Piosenka zyskała popularność w mediach społecznościowych, zwłaszcza na platformie TikTok, gdzie stała się elementem flash mobu. W październiku 2021 roku grupa posłów wykonała ją w ukraińskim parlamencie, co przyczyniło się do dalszego rozgłosu. Wikipedia Warto zauważyć, że piosenka odnosi się do postaci Stepana Bandery, co wywołuje kontrowersje i różne interpretacje w zależności od kontekstu historycznego i politycznego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.