Rammstein złożył pozew przeciwko Niemcom

Opublikowano: 06.04.2016 | Kategorie: Kultura i sport, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 271

Niemiecki zespół rockowy Rammstein złożył pozew przeciwko Niemcom na 66 000 euro żądając odszkodowania za szkody wyrządzone przez tymczasowe zakazanie albumu “Liebe ist für alle da”, informuje “Die Welt” powołując się na rzecznika sądu w Bonn.

Federalna instytucja cenzury w Bonn w 2009 roku ustaliła, że jeden z utworów z albumu, a także jego prowokacyjna okładka, wzywają do niemoralnego i okrutnego zachowania i mogą niekorzystnie wpływać na młodych ludzi. W rezultacie album został ocenzurowany.

Jednak już po sześciu miesiącach Sąd Administracyjny Kolonii uznał, że Federalna instytucja cenzury ogranicza prawa artystów do swobody wypowiedzi zagwarantowanej im przez konstytucję kraju i ogłosił jej decyzję za nieważną.

Jednak, według samych muzyków, w tym czasie, dopóki obowiązywał zakaz, oni musieli zniszczyć około 85 tys. płyt CD i ponieść ogromne straty.

Dlaczego grupa wniosła pozew dopiero teraz, nie jest jasne, zauważa gazeta.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

66 tyś euro, za 85 tyś zniszczonych płyt??? To i tak bardzo mało… mysle, że idzie o 660 tyś euro, bo wtedy jedna zniszczona płyta odpowiadałaby stracie ok 7 euro, ewentualnego zysku, który uracili, za 1 płyte.

agama
Użytkownik

Niemcy wszystko cenzurują, od treści i obrazków, po media, które bronią dobrego imienia afrykańskich gwałcicieli