Planety, na których może istnieć życie

Opublikowano: 15.03.2020 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 603

Podczas chwili zadumy czasami zastanawiamy się nad tym, czy gdzieś daleko w kosmosie istnieją obce formy życia. W ostatnich latach naukowcy odkryli kilka tysięcy planet pozasłonecznych. Zerknijmy zatem na kilka planet, na których może istnieć życie.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

  1. mike 15.03.2020 10:29

    niech mi wpierw udowodnią istnienie choćby jednej planety 😀

  2. MasaKalambura 15.03.2020 11:12

    Jakiego dowodu potrzebujesz?

  3. MasaKalambura 15.03.2020 21:31

    Najłatwiej obecnie stwierdzić istnienie planety wokołosłonecznej. Nasza Ziemia jest ewidentnie Planetą. Gwiazda ma najczęściej powierzchnię płynnej plazmy neutronowo-protonowej. Planeta jest raczej grupą ognia chemii lub fizyki ciał płynnych i stałych.

    Z innych planet wokołosłonecznych najłatwiej dziś Wenus oglądać. To najjaśniejszy punkt gwiazdopodobny na prawo od Oriona i dziś mniej więcej na oriona wysokości. Jego/jej Wenus planetarność objawi się cierpliwym w ciagu miesięcy. Obecnie jest pozornie daleko od Słońca, więc jest do obejrzenia długo (kilka godzin) za zachodzącą gwiazdą centralną naszego Układu. Z oka teleskopu jest to planeta zachmurzona, bez odkrytej powierzchni planety. W miarę zachodzenia za Słońce (jej orbita jest krótsza od Ziemskiej, więc trwa to szybciej niż u nas) jasność czy tarcza Wenus ukazywać się będzie coraz większa (albo mniejsza, bo są różne fazy, podobnie jak z księżycami), ale z coraz krótszym czasem obserwacji po zachodzie Słońca.

    Różnice w czasie pojawiania na niebie oraz różnym położeniu względem ziemskiego upływu czasu i obserwacji płynięcia innych ciał jest dowodem na istnienie Planety. Ciała o odrębnych cechach od cech Gwiazdy.

  4. rici 15.03.2020 23:36

    Masa , co sie zmienilo? od kilu dni. Kiedys czytajac twoje komentarze wydawalo sie ze jestes nawiedzonym muzulmaninem, obecnie twoj styl pisania, i poglady sa calkowicie odmienne.

  5. MasaKalambura 16.03.2020 06:13

    Rici, jeśli będziesz ze mną rozmawiać o religii lub o Bogu, zapewne bardzo szybko stwierdzisz, że nawiedzonym muzułmaninem pozostaję.

    Opium, symbolika jest przydatnym narzędziem lingwistycznym.

  6. realista 16.03.2020 09:57

    potwierdzam… .. .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.