Planety, na których może istnieć życie

Opublikowano: 15.03.2020 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 441

Podczas chwili zadumy czasami zastanawiamy się nad tym, czy gdzieś daleko w kosmosie istnieją obce formy życia. W ostatnich latach naukowcy odkryli kilka tysięcy planet pozasłonecznych. Zerknijmy zatem na kilka planet, na których może istnieć życie.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
mike
Użytkownik
mike

niech mi wpierw udowodnią istnienie choćby jednej planety :D

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Jakiego dowodu potrzebujesz?

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Najłatwiej obecnie stwierdzić istnienie planety wokołosłonecznej. Nasza Ziemia jest ewidentnie Planetą. Gwiazda ma najczęściej powierzchnię płynnej plazmy neutronowo-protonowej. Planeta jest raczej grupą ognia chemii lub fizyki ciał płynnych i stałych.

Z innych planet wokołosłonecznych najłatwiej dziś Wenus oglądać. To najjaśniejszy punkt gwiazdopodobny na prawo od Oriona i dziś mniej więcej na oriona wysokości. Jego/jej Wenus planetarność objawi się cierpliwym w ciagu miesięcy. Obecnie jest pozornie daleko od Słońca, więc jest do obejrzenia długo (kilka godzin) za zachodzącą gwiazdą centralną naszego Układu. Z oka teleskopu jest to planeta zachmurzona, bez odkrytej powierzchni planety. W miarę zachodzenia za Słońce (jej orbita jest krótsza od Ziemskiej, więc trwa to szybciej niż u nas) jasność czy tarcza Wenus ukazywać się będzie coraz większa (albo mniejsza, bo są różne fazy, podobnie jak z księżycami), ale z coraz krótszym czasem obserwacji po zachodzie Słońca.

Różnice w czasie pojawiania na niebie oraz różnym położeniu względem ziemskiego upływu czasu i obserwacji płynięcia innych ciał jest dowodem na istnienie Planety. Ciała o odrębnych cechach od cech Gwiazdy.

rici
Użytkownik
rici

Masa , co sie zmienilo? od kilu dni. Kiedys czytajac twoje komentarze wydawalo sie ze jestes nawiedzonym muzulmaninem, obecnie twoj styl pisania, i poglady sa calkowicie odmienne.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Rici, jeśli będziesz ze mną rozmawiać o religii lub o Bogu, zapewne bardzo szybko stwierdzisz, że nawiedzonym muzułmaninem pozostaję.

Opium, symbolika jest przydatnym narzędziem lingwistycznym.

realista
Użytkownik

potwierdzam… .. .