8 krajów podpisało umowy o eksploracji Księżyca

Opublikowano: 31.10.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2708

W sumie aż osiem krajów podpisało umowy, potwierdzające swoje zaangażowanie w pokojowe, oparte na współpracy i przejrzyste działania na Księżycu. Kraje założycielskie porozumień zwanych Artemis Accords to Australia, Kanada, Włochy, Japonia, Luksemburg, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania i USA.

NASA jest obecnie w trakcie wieloletniego programu powrotu na Księżyc, nazwanego Projektem Artemis, a podpisanie Porozumień jest kolejnym krokiem w tym procesie.

Projekt Artemis to ambitny plan NASA polegający na dostarczeniu „pierwszej kobiety i następnego mężczyzny” na Księżyc w 2024 r. W celu stworzenia długoterminowej bazy do celów naukowych, badawczych i ostatecznie komercyjnych. Jeśli Kongres USA zgodzi się sfinansować wszystkie te plany.

Nowa umowa wzmacnia traktat o kosmosie z 1967 r., którego celem jest zapobieganie trafieniu broni masowego rażenia na Księżyc i inne planety. Traktat z 1967 r. został podpisany i ratyfikowany przez 110 krajów, w tym największe potęgi kosmiczne takie jak Rosję, Chiny i Stany Zjednoczone.

Kraje, które podpisały porozumienia Artemis, zgadzają się na 10 zasad, w tym pokojową eksplorację, przejrzystość, pomoc w sytuacjach nadzwyczajnych dla personelu w niebezpieczeństwie, publiczne ujawnianie informacji naukowych i bezpieczne usuwanie śmieci kosmicznych.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
niewolnik
Użytkownik
niewolnik

Będą sprzedawać surowce chińczykom?

Aksamitny
Użytkownik
Aksamitny

Uważam, że to dobre posunięcie. Pozwoli uniknąć przenoszenia interkorporacyjnych wojen na grunty międzypaństwowe na Ziemi. Po prostu będzie tam dziki zachód.