7-kilometrowy „plemnik” na Marsie

Opublikowano: 27.10.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 16

Przyglądając się zdjęciom powierzchni Czerwonej Planety za pomocą serwisu “Google Mars”, naukowcy zwrócili uwagę na niezwykły obiekt, który z pewnej odległości przypomina plemnik.

Zresztą autorzy „odkrycia” są skłonni przypuszczać, że odkryli gigantyczne zwierzę, które spadło na powierzchnię Marsa z kosmosu. Według słów ufologów-amatorów długość tajemniczej istoty wynosi 7,7 km lub 358 m bez „ogona”. Przy pewnej wyobraźni można „dopatrzeć się” ust, nosa, oka, czegoś na kształt skrzeli oraz elementu przypominającego łapę.

Ufolodzy-amatorzy wyrazili przypuszczenie, że na Marsie wylądowało ogromne zwierzę występujące bezpośrednio w przestrzeni kosmicznej tak jak ryby występują w wodzie. Pytania, w jaki sposób żywa istota chociażby teoretycznie może podróżować w przestrzeni pozbawionej jakichkolwiek substancji do podtrzymywania życia, samozwańczy specjaliści sobie nie zadają.

Najprawdopodobniej w rzeczywistości „sensacja” jest kolejnym przykładem iluzji wzrokowej pareidolii, gdy człowiek dopatruje się znanych kształtów nawet w obiektach niemających z nimi żadnego związku. Uważa się, że u podstaw tego zjawiska leży uzasadniona z ewolucyjnego punktu widzenia zdolność pozyskiwania maksymalnej ilości danych na podstawie niepełnej informacji. Jednak w podobnych przypadkach ten mechanizm ze zrozumiałych powodów może człowieka jedynie zmylić.

Tak czy inaczej ufolodzy ciągle korzystają ze zjawiska pareidolii, próbując przedstawić krajobraz lub grę światła i cieni na innych planetach jako dowód wizyty kosmitów lub istnienia pozaziemskiej fauny.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

13
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Trzeba to zbadać. I tyle. Bo w warunkach ziemskich takie formacje skalne byłyby trudne do wyjaśnienia. Może na Marsie to normalne. A może to jakiś szczur większych rozmiarów :)

maciek
Użytkownik

ewidentnie się coś z niego leje.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Przecież wystarczyłoby skierować na to teleskop Hubble’a żeby to wielokrotnie powiększyć i wyjaśnić. Chyba, że to jest za duże dla Hubble’a.

realista
Użytkownik

kompletna bzdura z tym Hubblem. po co pisać takie komenty?… .. .

Cosmo
Użytkownik

Bo nie każdy jest alfą i omegą? Bo nie ma głupich pytań tylko odpowiedzi? Wyjaśnij człowiekowi dlaczego nie ma sensu kierować Hubble’a w stronę Marsa (znaleziska).

Fenix
Użytkownik
Fenix

Gdzie podziały się te sondy i pojazdy , które miały badać Marsa ? Teraz można by się temu przyjrzeć z bliska , jak ” to to” nie ucieknie , albo się rozpłynie? :) Rozrzut spermy na planetach , no no , ale musi mieć duży ! :Dhehe

Cosmo
Użytkownik

Panspermia jak nic! :D

realista
Użytkownik

bo jego rozdzielczość nie pozwoliłaby na dostrzeżenie takich szczegółów.
jedno hasło wpisane w googla daje ci odpowiedź na twoje postawione pytania – skierowano Hubbla na Marsa, i możesz sobie te foty obejrzeć… .. .
https://www.nasa.gov/feature/goddard/2016/new-hubble-portrait-of-mars

realista
Użytkownik

i jeszcze do Fenix – a jak myślisz, z czego pochodzą te zdjęcia tego “plemnika”?… .. .

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Jest tutaj pisane o wiele więcej bzdur niż napisałem z tym Hubblem, więc nie ma powodu aż tak się ciskać. A z tymi zdjęciami Hubbla Marsa, to faktycznie słabizna… ;)

maciek
Użytkownik

Coś sie rozpuszcza i zamarza. W tych temp. Co to może być?

maciek
Użytkownik

O
Koryto obok wyschło. Wykwity na około jeszcze nie pękły Czy to jakiś minerał?

Szymon Dąbrowski
Użytkownik

Gryzoń. Gdyby było zbliżenie na główkę, to być może gatunek można byłoby rozpoznać ;-)

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ