61% państw świata poważnie ograniczyły prawa obywatelskie

Opublikowano: 17.12.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1576

Międzynarodowy Instytut na rzecz Demokracji i Pomocy Wyborczej (IDEA) z siedzibą w Szwecji poinformował, że 61% państw świata zastosowało ograniczenia „demokracji i praw człowieka”. Ograniczenia „Te naruszały standardy demokratyczne, ponieważ były nieproporcjonalne [przesadzone], nielegalne, nieokreślone lub zbędne wobec [faktycznego] zagrożenia zdrowia” – oświadczyła grupa w swoim raporcie.

Jeszcze bardziej niepokojące jest stwierdzenie, że prawie połowa wszystkich państw demokratycznych wdrożyła środki naruszające podstawowe prawa człowieka. IDEA ostrzegła, że ​​najbardziej groźne są ograniczenia wolność słowa. Połowa państw wykorzystała walkę z chorobą COVID-19 do działań cenzorskich pod pretekstem zwalczania „dezinformacji” o koronawirusie. Grupa ostrzegła również, że prawie 60% państw wprowadziło stany nadzwyczajne, poważnie ograniczające swobodę poruszania się, a wiele z nich wciąż obowiązuje.

IDEA nie jest osamotniona w swoich analizach. Szefowa ONZ ds. Praw Michelle Bachelet ostrzegła, że ​​„zdarzały się również głęboko niepokojące przypadki, w których rządy wykorzystywały COVID-19 jako przykrywkę dla łamania praw człowieka”.

Organizacja Reporterzy bez Granic również opublikowała raport, w którym odnotowano, że pandemia „wyraźnie przyczyniła się do blokady informacji”, w wyniku której reporterzy bywali zatrzymywani lub osadzani w więzieniach. Amerykańska grupa Freedom House ostrzegła, że ​​od czasu ogłoszenia pandemii COVID „stan demokracji i praw człowieka pogorszył się w 80 państwach”.

Autorstwo: Steve Watson
Źródło oryginalne: Summit.News
Opracowanie i źródło polskie: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.