500 plus dla emerytów?

Opublikowano: 26.07.2017 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 303

Minister Elżbieta Rafalska, ciesząca się sporą popularnością realizatorka programu „Rodzina 500+”, zapowiedziała uruchomienie kolejnego transferu socjalnego. Tym razem jego beneficjentami mają być seniorzy.

“Pracujemy w resorcie nad rozwiązaniem, które wesprze emerytów. To mógłby być np. roczny dodatek dla emerytów w wysokości np. 500 zł dla tych seniorów, którzy otrzymują do 1500 zł brutto miesięcznej emerytury” – powiedziała „Super Expressowi” minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Szefowa resortu nie sprecyzowała jednak czy programem zostaną objęci również emerytowani pracownicy służb PRL, którym rząd PiS dopiero co zredukował świadczenia. Świadczenie miałoby mieć charakter wypłacanej raz w roku zapomogi, prawdopodobnie w okolicach katolickich świąt Bożego Narodzenia.

Według obliczeń „Dziennika Gazety Prawnej” koszt programu w przypadku objęcia nim wszystkich emerytów to 4,5 mld zł rocznie. W przypadku skierowania go do osób pobierających emeryturę poniżej 1500 zł, koszt byłby kilkukrotnie niższy, wyniósłby ok 1 mld zł. Dla najuboższych seniorów byłoby to jednak spore wsparcie, co przypuszczalnie zostałoby docenione przy urnach.

Zgodnie z zapowiedziami Rafalskiej, wzrosną również podstawowe świadczenia emerytalne. Przyszłoroczna waloryzacja będzie nieco wyższa od tej zapowiadanej, wyniesie 2,7 proc.

Przeciwnicy PiS uważają, że to próba łagodzenia nastrojów społecznych i ocieplania wizerunku PiS w chwili masowych protestów przeciwko zmianom w sądownictwie.

Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Wytagen
Użytkownik
Wytagen

Jestem za. Pod warunkiem że pieniądze będą pochodzić z emerytur ubeckich. W sumie to całość tych środków przekierować na dopłaty dla emerytów. A co. Niech mają.

Aida
Użytkownik

“nie sprecyzowała jednak czy programem zostaną objęci również emerytowani pracownicy służb PRL, którym rząd PiS dopiero co zredukował świadczenia”
Oni to chyba się nie łapią.